Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22.04.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W dzisiejszą niedzielę, niedzielę nazywaną Niedzielą Dobrego Pasterza, już od wielu lat, Kościół rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. W naszych codziennych modlitwach prośmy Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby wzywał nieustannie młodych ludzi do służby w swoim Kościele. Niechaj młodzi, którzy słyszą Jezusowe wezwanie, nie boją się pójść za jego głosem.

2. Wszystkie dzieci kl. III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. w naszej parafii, zapraszam wraz z rodzicami na spotkania po Mszy Św. o godz. 12.30. Dzieci proszę o konieczną obecność.

3. Dzisiaj, na godz. 17.00 zapraszam młodzież kl. II z gimnazjum, na katechezę przygotowującą do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.

4. Jutro przeżywać będziemy uroczystość męczeńskiej śmierci Św. Wojciecha Biskupa, patrona Polski. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.

5. We środę przypada święto Św. Marka Ewangelisty – dzień imienin Ks. B-pa Marka Solarczyka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

6. Również we środę, przypada doroczny dzień modlitw o urodzaje oraz modlimy się o Boże błogosławieństwo dla wszystkich pracujących na roli. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

7. W piątek po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

8. W przyszłą niedzielę, bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie z rodzicami dzieci kl. IV przed uroczystością rocznicy I Komunii Św. Rodziców proszę o obecność. Natomiast za dwa tygodnie, w niedzielę 06 maja, zapraszam na spotkanie rodziców dzieci kl. II. Proszę aby wszyscy rodzice na tym spotkaniu byli obecni.

9. Również w przyszłą niedzielę 29 kwietnia, dzieci kl. III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. podczas Mszy Św. o godz. 15.00, będą przeżywały dzień odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Dzieci, rodziców oraz rodziców chrzestnych prosimy o konieczną obecność. Zapraszam też wszystkich najbliższych dzieci.

10. Już za półtora tygodnia rozpoczynamy miesiąc maj a tym samym rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej MP. W dni powszednie nabożeństwa majowe będą odprawiane po wieczornej Mszy Św. natomiast w niedziele i uroczystości o godz. 17.30. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie.

11. Zbliżamy się powoli do drugiego naszego parafialnego odpustu – Św. Stanisława BM. Uroczysta Msza Św. odpustowa będzie 08 maja o godz. 18.00. Więcej szczegółów podam w przyszłą niedzielę.

12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.