Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 15, 9-17)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29.04.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę, choć jest dodatkowa Msza Św. o godz. 15.00. Wieczorna Msza Św. tradycyjnie o godz. 18.00.

2. Bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie z rodzicami dzieci kl. IV przed uroczystością rocznicy I Komunii Św. Rodziców proszę o obecność. Natomiast za tydzień, w niedzielę 06 maja, zapraszam na spotkanie rodziców dzieci kl. II. Spotkanie będzie bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 11.00. Proszę, aby wszyscy rodzice na tym spotkaniu byli obecni.

3. Również dzisiaj, dzieci kl. III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. podczas Mszy Św. o godz. 15.00, będą przeżywały dzień odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Dzieci, rodziców oraz rodziców chrzestnych prosimy o konieczną obecność. Zapraszam też wszystkich najbliższych dzieci.

4. Już od wtorku miesiąc maj a tym samym rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej MP. W dni powszednie nabożeństwa majowe będą odprawiane po wieczornej Mszy Św. natomiast w niedziele i uroczystości o godz. 17.30. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie.

5. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. W roku 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uroczystość ta nabiera szczególnego wymiaru. W czwartkową uroczystość Msze Św. według porządku niedzielnego. Po Mszy Św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólnie odmówimy milenijny Akt Oddania Polski Najświętszej Maryi Pannie Królowej Polski. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy w tym dniu, wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

6. W czwartkową uroczystość przeżywać też będziemy święto naszych strażaków. Uroczysta Msza Św. w ich intencji będzie odprawiona o godz. 12.30. W imieniu strażaków, wszystkich do wspólnej modlitwy w ich intencji serdecznie zapraszam.

7. W piątek wspomnienie Św. Floriana, męczennika, patrona naszej diecezji i naszej Katedry. Z tego tytułu, w naszej Katedrze odpust. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny nawiedzając naszą Katedrę i odmawiając w niej Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

8. W najbliższy piątek przypada też I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 15.15. Msze Św. o godz. 16.00, 17.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe po wieczornej Mszy Św.

9. W sobotę – I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w int. Żywego Różańca a po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koło Żywego Różańca. Wszystkich miłośników modlitwy różańcowej serdecznie zapraszam.

10. W przyszłą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Bardzo serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Żywy Różaniec, Panów z asysty kościelnej, naszych strażaków.

11. Zbliżamy się powoli do drugiego naszego parafialnego odpustu – Św. Stanisława BM. Uroczysta Msza Św. odpustowa będzie 08 maja o godz. 18.00. Przewodniczył jej będzie i wygłosi kazanie Ks. Jakub. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy, wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

12. Moi Drodzy! Powoli zbliżamy się do uroczystości Bożego Ciała. Przeżywać ją będziemy w tym roku 31 maja. Bardzo serdecznie proszę w tym roku o przygotowanie ołtarzy:
I ołtarza: mieszkańców Pustelnika z ul. Warszawskiej
II ołtarza: mieszkańców Walercina
III ołtarza: mieszkańców Poręb i Cięciwy
IV ołtarza: mieszkańców Ciopanu
Proszę też, aby ołtarze były w tradycyjnych miejscach.

13. Kochani! Wszystko wskazuje na to, że przed Bożym Ciałem we środę 30 maja przeżywać będziemy uroczystość poświęcenia i odsłonięcia witraża w kaplicy oraz poświęcenia z przeznaczeniem do publicznej czci obrazu Św. Siostry Faustyny. Uroczystościom tym przewodniczył będzie nasz nowy Biskup Ordynariusz Romuald Kamiński. Uroczystość będzie miała miejsce o godz. 18.00. Wszystkich Was serdecznie zapraszam. Szczegółowo jeszcze będę Was o tym informował. Osobę, która zamawiała na 30 maja na godz. 18.00 intencję, bardzo proszę o kontakt w zakrystii.

14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content