Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29.04.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę, choć jest dodatkowa Msza Św. o godz. 15.00. Wieczorna Msza Św. tradycyjnie o godz. 18.00.

2. Bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie z rodzicami dzieci kl. IV przed uroczystością rocznicy I Komunii Św. Rodziców proszę o obecność. Natomiast za tydzień, w niedzielę 06 maja, zapraszam na spotkanie rodziców dzieci kl. II. Spotkanie będzie bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 11.00. Proszę, aby wszyscy rodzice na tym spotkaniu byli obecni.

3. Również dzisiaj, dzieci kl. III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. podczas Mszy Św. o godz. 15.00, będą przeżywały dzień odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Dzieci, rodziców oraz rodziców chrzestnych prosimy o konieczną obecność. Zapraszam też wszystkich najbliższych dzieci.

4. Już od wtorku miesiąc maj a tym samym rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej MP. W dni powszednie nabożeństwa majowe będą odprawiane po wieczornej Mszy Św. natomiast w niedziele i uroczystości o godz. 17.30. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie.

5. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. W roku 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uroczystość ta nabiera szczególnego wymiaru. W czwartkową uroczystość Msze Św. według porządku niedzielnego. Po Mszy Św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólnie odmówimy milenijny Akt Oddania Polski Najświętszej Maryi Pannie Królowej Polski. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy w tym dniu, wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

6. W czwartkową uroczystość przeżywać też będziemy święto naszych strażaków. Uroczysta Msza Św. w ich intencji będzie odprawiona o godz. 12.30. W imieniu strażaków, wszystkich do wspólnej modlitwy w ich intencji serdecznie zapraszam.

7. W piątek wspomnienie Św. Floriana, męczennika, patrona naszej diecezji i naszej Katedry. Z tego tytułu, w naszej Katedrze odpust. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny nawiedzając naszą Katedrę i odmawiając w niej Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

8. W najbliższy piątek przypada też I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 15.15. Msze Św. o godz. 16.00, 17.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe po wieczornej Mszy Św.

9. W sobotę – I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w int. Żywego Różańca a po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koło Żywego Różańca. Wszystkich miłośników modlitwy różańcowej serdecznie zapraszam.

10. W przyszłą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Bardzo serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Żywy Różaniec, Panów z asysty kościelnej, naszych strażaków.

11. Zbliżamy się powoli do drugiego naszego parafialnego odpustu – Św. Stanisława BM. Uroczysta Msza Św. odpustowa będzie 08 maja o godz. 18.00. Przewodniczył jej będzie i wygłosi kazanie Ks. Jakub. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy, wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

12. Moi Drodzy! Powoli zbliżamy się do uroczystości Bożego Ciała. Przeżywać ją będziemy w tym roku 31 maja. Bardzo serdecznie proszę w tym roku o przygotowanie ołtarzy:
I ołtarza: mieszkańców Pustelnika z ul. Warszawskiej
II ołtarza: mieszkańców Walercina
III ołtarza: mieszkańców Poręb i Cięciwy
IV ołtarza: mieszkańców Ciopanu
Proszę też, aby ołtarze były w tradycyjnych miejscach.

13. Kochani! Wszystko wskazuje na to, że przed Bożym Ciałem we środę 30 maja przeżywać będziemy uroczystość poświęcenia i odsłonięcia witraża w kaplicy oraz poświęcenia z przeznaczeniem do publicznej czci obrazu Św. Siostry Faustyny. Uroczystościom tym przewodniczył będzie nasz nowy Biskup Ordynariusz Romuald Kamiński. Uroczystość będzie miała miejsce o godz. 18.00. Wszystkich Was serdecznie zapraszam. Szczegółowo jeszcze będę Was o tym informował. Osobę, która zamawiała na 30 maja na godz. 18.00 intencję, bardzo proszę o kontakt w zakrystii.

14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.