Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 06.05.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30, a wieczorna Msza Św. tradycyjnie o godz. 18.00.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Bardzo serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Żywy Różaniec, Panów z asysty kościelnej, naszych strażaków.

3. W dniu dzisiejszym, bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 11.00 zapraszam na spotkanie rodziców dzieci kl. II. Proszę, aby wszyscy rodzice na tym spotkaniu byli obecni.

4. Od jutra rozpoczynają się w Kościele dni modlitw o urodzaje. W naszych modlitwach prosić będziemy naszego dobrego Boga, by nikomu nie brakowało chleba powszedniego.

5. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej MP są odprawiane w naszej parafii w dni powszednie bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. natomiast w niedziele i uroczystości o godz. 17.30. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie.

6. W najbliższy wtorek przeżywać będziemy drugi nasz parafialny odpustu – Św. Stanisława BM. Uroczysta Msza Św. odpustowa będzie 08 maja o godz. 18.00. Przewodniczył jej będzie i wygłosi kazanie Ks. Jakub. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy, wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

7. Od najbliższego piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha Św. Odprawiana będzie podczas nabożeństw majowych. Do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszam.

8. W przyszłą niedzielę przeżywać już będziemy w Kościele uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Powoli ku końcowi zbliża się czas Okresu Wielkanocnego i wielkanocnej spowiedzi. Za dwa tygodnie już Niedziela Zesłania Ducha Św. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich, którzy z wielkanocnej spowiedzi jeszcze nie skorzystali, by uczynili to w tych dniach.

9. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc serdecznie dziękuję.

10. Kochani! W niedzielę 20 maja podczas Mszy Św. o godz. 9.00, przeżywać będziemy uroczystość I Komunii Św. naszych dzieci. Bardzo serdecznie proszę, aby osoby rodzinnie nie związane z dziećmi I – Komunijnymi, wybrały się tego dnia na inną godzinę. Bardzo serdecznie o to proszę.

11. Moi Drodzy! Powoli zbliżamy się do uroczystości Bożego Ciała. Przeżywać ją będziemy 31 maja. Bardzo serdecznie proszę w tym roku o przygotowanie ołtarzy:
I ołtarza: mieszkańców Pustelnika z ul. Warszawskiej
II ołtarza: mieszkańców Walercina
III ołtarza: mieszkańców Poręb i Cięciwy
IV ołtarza: mieszkańców Ciopanu
Proszę też, aby ołtarze były w tradycyjnych miejscach.

12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content