Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 13.05.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W dzisiejszą niedzielę wraz z całym Kościołem przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo Majowe i nowenna do Ducha Św. o godz. 17.30, a wieczorna Msza Św. tradycyjnie o godz. 18.00.

2. Ofiary, które złożyliśmy dzisiaj na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc serdecznie dziękuję.

3. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej M.P. wraz z nowenną przed Zesłaniem Ducha Św., są odprawiane w naszej parafii w dni powszednie bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. natomiast w niedziele i uroczystości o godz. 17.30. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie.

4. Jutro obchodzić będziemy święto Św. Macieja Apostoła. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

5. We środę przypada uroczystość Św. Andrzeja Boboli, Męczennika, patrona metropolii warszawskiej. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

6. W przyszłą niedzielę przeżywać już będziemy w Kościele uroczystość Zesłania Ducha Św. Powoli ku końcowi zbliża się czas Okresu Wielkanocnego i wielkanocnej spowiedzi. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich, którzy z wielkanocnej spowiedzi jeszcze nie skorzystali, by uczynili to w tych dniach.

7. Również w przyszłą niedzielę 20 maja podczas Mszy Św. o godz. 9.00, przeżywać będziemy uroczystość I Komunii Św. naszych dzieci. Bardzo serdecznie proszę, aby osoby rodzinnie nie związane z dziećmi I – Komunijnymi, wybrały się tego dnia na inną godzinę. Bardzo serdecznie o to proszę. Spowiedź dzieci I – Komunijnych, rodziców i bliskich będzie w sobotę o godz. 9.00. Bardzo proszę dzieci o punktualność.

8. Natomiast w następną niedzielę 27 maja, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, podczas Mszy Św. o godz. 9.00, przeżywać będziemy uroczystość Rocznicy
I Komunii Św. naszych dzieci. Bardzo serdecznie proszę, aby osoby rodzinnie nie związane z rocznicową uroczystością, wybrały się tego dnia na inną godzinę. Bardzo o to proszę.

9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content