Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 20.05.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W dzisiejszą niedzielę wraz z całym Kościołem przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Św. Jest to dzień narodzin Kościoła. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30, a wieczorna Msza Św. tradycyjnie o godz. 18.00.

2. Dzisiejszą uroczystością kończy się czas Okresu Wielkanocnego i wielkanocnej spowiedzi. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich, którzy z wielkanocnej spowiedzi jeszcze nie skorzystali, by uczynili to jeszcze dzisiaj.

3. Również w dzisiejszą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 9.00, przeżywaliśmy uroczystość I Komunii Św. naszych dzieci. Od jutra przeżywać będziemy wraz z dziećmi Biały Tydzień. Spotykać się będziemy codziennie na Mszy Św. wieczornej. Biały Tydzień Będzie trwał do piątku. Bardzo proszę dzieci o obecność i punktualność.

4. Jutro wraz z całym Kościołem przeżywać będziemy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

5. We czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza Św. wieczorem o godz. 18.00.

6. W piątek ostatni dzień Białego Tygodnia. Po nabożeństwie majowym rozdanie obrazków pierwszokomunijnych a także poświęcenie pamiątek pierwszokomunijnych.

7. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej M.P. są odprawiane w naszej parafii w dni powszednie bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. natomiast w niedziele i uroczystości o godz. 17.30. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie.

8. W przyszłą niedzielę 27 maja, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, podczas Mszy Św. o godz. 9.00, przeżywać będziemy uroczystość Rocznicy I Komunii Św. naszych dzieci. Bardzo serdecznie proszę, aby osoby rodzinnie nie związane z rocznicową uroczystością, wybrały się tego dnia na inną godzinę Mszy Św. Bardzo o to proszę. Spowiedź dzieci Rocznicowych, rodziców i bliskich będzie w sobotę 26 maja o godz. 9.00. Bardzo proszę dzieci o punktualność.

9. Natomiast we środę, 30 maja na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszam wszystkie dzieci z rowerami. Po nabożeństwie majowym, przed kościołem, będzie poświęcenie rowerów.

10. Moi Drodzy! Powoli zbliżamy się do uroczystości Bożego Ciała. Przeżywać ją będziemy 31 maja. Bardzo serdecznie proszę w tym roku o przygotowanie ołtarzy:
I ołtarza: mieszkańców Pustelnika z ul. Warszawskiej
II ołtarza: mieszkańców Walercina
III ołtarza: mieszkańców Poręb i Cięciwy
IV ołtarza: mieszkańców Ciopanu
Proszę też, aby ołtarze były w tradycyjnych miejscach.
W uroczystość Bożego Ciała Msze Św. w naszej parafii będą odprawiane o godz. 8.00, 9.00 i Suma o godz. 11.00, po której wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Bardzo serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Żywy Różaniec, Panów z asysty kościelnej, naszych strażaków i wszystkich Was moi drodzy.

11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.