Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 15, 9-17)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 20.05.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W dzisiejszą niedzielę wraz z całym Kościołem przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Św. Jest to dzień narodzin Kościoła. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30, a wieczorna Msza Św. tradycyjnie o godz. 18.00.

2. Dzisiejszą uroczystością kończy się czas Okresu Wielkanocnego i wielkanocnej spowiedzi. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich, którzy z wielkanocnej spowiedzi jeszcze nie skorzystali, by uczynili to jeszcze dzisiaj.

3. Również w dzisiejszą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 9.00, przeżywaliśmy uroczystość I Komunii Św. naszych dzieci. Od jutra przeżywać będziemy wraz z dziećmi Biały Tydzień. Spotykać się będziemy codziennie na Mszy Św. wieczornej. Biały Tydzień Będzie trwał do piątku. Bardzo proszę dzieci o obecność i punktualność.

4. Jutro wraz z całym Kościołem przeżywać będziemy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

5. We czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza Św. wieczorem o godz. 18.00.

6. W piątek ostatni dzień Białego Tygodnia. Po nabożeństwie majowym rozdanie obrazków pierwszokomunijnych a także poświęcenie pamiątek pierwszokomunijnych.

7. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej M.P. są odprawiane w naszej parafii w dni powszednie bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. natomiast w niedziele i uroczystości o godz. 17.30. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie.

8. W przyszłą niedzielę 27 maja, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, podczas Mszy Św. o godz. 9.00, przeżywać będziemy uroczystość Rocznicy I Komunii Św. naszych dzieci. Bardzo serdecznie proszę, aby osoby rodzinnie nie związane z rocznicową uroczystością, wybrały się tego dnia na inną godzinę Mszy Św. Bardzo o to proszę. Spowiedź dzieci Rocznicowych, rodziców i bliskich będzie w sobotę 26 maja o godz. 9.00. Bardzo proszę dzieci o punktualność.

9. Natomiast we środę, 30 maja na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszam wszystkie dzieci z rowerami. Po nabożeństwie majowym, przed kościołem, będzie poświęcenie rowerów.

10. Moi Drodzy! Powoli zbliżamy się do uroczystości Bożego Ciała. Przeżywać ją będziemy 31 maja. Bardzo serdecznie proszę w tym roku o przygotowanie ołtarzy:
I ołtarza: mieszkańców Pustelnika z ul. Warszawskiej
II ołtarza: mieszkańców Walercina
III ołtarza: mieszkańców Poręb i Cięciwy
IV ołtarza: mieszkańców Ciopanu
Proszę też, aby ołtarze były w tradycyjnych miejscach.
W uroczystość Bożego Ciała Msze Św. w naszej parafii będą odprawiane o godz. 8.00, 9.00 i Suma o godz. 11.00, po której wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Bardzo serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Żywy Różaniec, Panów z asysty kościelnej, naszych strażaków i wszystkich Was moi drodzy.

11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.