Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.06.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W dzisiejszą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 9.00 -wyjątkowo wcześniej – nabożeństwo czerwcowe i procesja. O 17.30 nabożeństwa już dzisiaj nie będzie i nie będzie drugiej procesji. Wieczorna Msza Św. tradycyjnie o godz. 18.00.

2. Również dzisiaj, po wszystkich Mszach Św. do puszek zbieramy ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!

3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są odprawiane w naszej parafii w dni powszednie bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 17.30. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie.

4. Do czwartku włącznie, z racji Oktawy Bożego Ciała, codziennie po nabożeństwie czerwcowym procesja Eucharystyczna. Bardzo serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Żywy Różaniec, Panów z asysty kościelnej, naszych strażaków i wszystkich Was moi drodzy.

5. We czwartek po procesji z racji zakończenia Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków z kwiatów i zbóż. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

6. W piątek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – jednocześnie – jest to dzień modlitw o świętość kapłanów. Msze Św. w naszej parafii o godz. 17.00 i 18.00. Podczas nabożeństwa czerwcowego, odmówimy Akt Wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy publicznie odmówią ten akt. Wszystkich do udziału we Mszy Św. serdecznie zapraszam.

7. Z racji piątkowej uroczystości nie obowiązuje nas w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W sobotę przypada święto Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

9. W przyszłą niedzielę, na Mszę Św. o godz. 11.00 zapraszam serdecznie wszystkie dzieci i rodziców. Po Mszy Św. na boisku przy naszej szkole rozpocznie się IX Piknik Rodzinny. Jest wiele atrakcji, zabaw. Wszystkie dzieci i rodziców serdecznie zapraszamy!

10. Zachęcamy młodzież do zapisywania się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

11. Moi kochani! Jeszcze raz bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim za zaangażowanie i udział w uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję za przygotowanie:
I ołtarza: mieszkańcom Pustelnika z ul. Warszawskiej
II ołtarza: mieszkańcom Walercina
III ołtarza: mieszkańcom Poręb i Cięciwy
IV ołtarza: mieszkańcom Ciopanu
Bardzo serdecznie dziękuję ministrantom, bielankom, sypaczkom, Siostrom, wszystkim Mamom za pomoc przy naszych sypaczkach, Państwu z Żywego Różańca, Panom z asysty kościelnej, naszym strażakom, wszystkim wspierającym nasze sypaczki kwiatkami i wszystkim Wam moi drodzy za Waszą modlitwę i świadectwo wiary.

12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.