Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 27.05.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W dzisiejszą niedzielę wraz z całym Kościołem przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Prawda o Trójcy Św. to prawda objawiona nam przez Pana Jezusa jako prawda życia Boga samego. Mimo licznych wysiłków do dziś jest tajemnicą wiary. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30 a wieczorna Msza Św. tradycyjnie o godz. 18.00.

2. Również w dzisiejszą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 9.00, przeżywaliśmy uroczystość Rocznicy I Komunii Św. naszych dzieci. Powierzajmy ich w naszych codziennych modlitwach Matce Najświętszej, niech pomaga im iść przez życie razem z Jezusem.

3. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej M.P. są odprawiane w naszej parafii w dni powszednie bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. natomiast w niedziele o godz. 17.30. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie.

4. Jutro przypada 37 rocznica śmierci Sługi Bożego Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W naszych codziennych modlitwach prośmy dobrego Boga o rychłą beatyfikację.

5. We środę na godz. 18.00 zapraszam wszystkie dzieci z rowerami, rolkami, deskorolkami. Będziemy modlić się byście bezpiecznie ich używali a po nabożeństwie majowym poświęcę wszystkie przyrządy służące do jeżdżenia.

6. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – popularnie nazywaną u nas Bożym Ciałem. Bardzo serdecznie proszę w tym roku o przygotowanie ołtarzy:
I ołtarza: mieszkańców Pustelnika z ul. Warszawskiej
II ołtarza: mieszkańców Walercina
III ołtarza: mieszkańców Poręb i Cięciwy
IV ołtarza: mieszkańców Ciopanu
Proszę też, aby ołtarze były w tradycyjnych miejscach.
W uroczystość Bożego Ciała Msze Św. w naszej parafii będą odprawiane o godz. 8.00, 9.00 i Suma o godz. 11.00 po której wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Bardzo serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Żywy Różaniec, Panów z asysty kościelnej, naszych strażaków i wszystkich Was moi drodzy.

7. Ostatnie w tym roku nasze wspólne nabożeństwo majowe będziemy odprawiali w czasie procesji od 3 do 4 ołtarza. Z udziałem w procesji łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach.

8. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 15.15. Msza Św. wieczorna o godz. 18.00, po Mszy Św. pierwsze nabożeństwo czerwcowe a po nabożeństwie procesja z racji Oktawy Bożego Ciała.

9. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będą odprawiane w naszej parafii w dni powszednie bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. natomiast w niedziele o godz. 17.30. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie.

10. Od piątku do przyszłego czwartku włącznie, z racji Oktawy Bożego Ciała po nabożeństwie czerwcowym procesja Eucharystyczna. Bardzo serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Żywy Różaniec, Panów z asysty kościelnej, naszych strażaków i wszystkich Was moi drodzy.

11. W sobotę – I Sobota Miesiąca. O godz. 12.00 spotkanie i Msza Św. w intencjach Żywego Różańca. Wyjątkowo w tę sobotę bezpośrednio po tej Mszy Św. i nabożeństwie różańcowym będzie jeszcze krótkie nabożeństwo czerwcowe i procesja z racji Oktawy Bożego Ciała.

12. W przyszłą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wyjątkowo wcześnie nabożeństwo czerwcowe i procesja. O 17.30 nabożeństwa już nie będzie i nie będzie drugiej procesji.

13. Również w przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek zbierać będziemy ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!

14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content