Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

X NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.06.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

2. W dzisiejszą niedzielę, na Mszę Św. o godz. 11.00 zapraszam serdecznie wszystkie dzieci i rodziców. Po Mszy Św. przejdziemy na boisko przy naszej szkole i tam rozpocznie się IX Piknik Rodzinny. Jest wiele atrakcji, zabaw. Wszystkie dzieci i rodziców serdecznie zapraszamy!

3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są odprawiane w naszej parafii w dni powszednie bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. (za wyjątkiem czwartku) natomiast w niedziele o godz. 17.30. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie.

4. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. do puszek zbierać będziemy ofiary na stypendia naukowe dla studiujących księży. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!

5. Zakończyliśmy tegoroczną Oktawę Bożego Ciała. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w obchody Oktawy, za Waszą modlitwę i świadectwo wiary. Bóg zapłać.

6. W ubiegłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek zbieraliśmy ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!

7. Zachęcamy młodzież do zapisywania się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegółowy program pielgrzymki jest wywieszony w gablocie przed kościołem. Serdecznie zapraszam.

8. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content