Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA – 24.06.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są odprawiane w naszej parafii w dni powszednie bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. ( za wyjątkiem czwartku). W sobotę ostatnie w tym roku nasze wspólne nabożeństwo czerwcowe. Z tej racji, po nabożeństwie odmówimy Akt Zawierzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. Ze wspólnym odmówieniem aktu łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie.

3. W piątek przeżywać będziemy uroczystość męczeńskiej śmierci Św. Apostołów Piotra i Pawła. Z racji uroczystości w piątek post nas nie obowiązuje. Ofiary zbierane w piątek na tacę, przeznaczone są na konserwację Bazyliki Św. Piotra na Watykanie a także na apostolską i charytatywną działalność Stolicy Apostolskiej.

4. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy posługując się przedmiotami kultu pobłogosławionymi przez Papieża lub biskupa, dodadzą do swoich modlitw wyznanie wiary lub nawiedzą katedrę, konkatedrę i tam odmówią Ojcze nasz i Wyznanie Wiary.

5. W ubiegłą niedzielę po Mszach Św. do puszek zbieraliśmy ofiary na stypendia naukowe dla studiujących księży. Zebraliśmy 343,20 zł. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!

6. W przyszłą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Żywy Różaniec, Panie i Panów z asysty kościelnej, naszych strażaków.

7. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.