Gdy się zbliżali do Jerozolimy, do Betfage i Betanii na Górze Oliwnej, Jezus posłał dwóch spośród swoich uczniów i rzekł im: „Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz przy wejściu do niej znajdziecie oślę uwiązane, na którym jeszcze nikt z ludzi nie siedział. Odwiążcie je i przyprowadźcie tutaj. A gdyby was kto pytał, dlaczego to robicie, powiedzcie: «Pan go potrzebuje i zaraz odeśle je tu z powrotem»”.
Poszli i znaleźli oślę przywiązane do drzwi z zewnątrz, na ulicy. Odwiązali je, a niektórzy ze stojących tam pytali ich: „Co to ma znaczyć, że odwiązujecie oślę?” Oni zaś odpowiedzieli im tak, jak Jezus polecił. I pozwolili im.
Przyprowadzili więc oślę do Jezusa i zarzucili na nie swe płaszcze, a On wsiadł na nie. Wielu zaś słało swe płaszcze na drodze, a inni gałązki zielone ścięte na polach. A ci, którzy Go poprzedzali i którzy szli za Nim, wołali: „Hosanna. Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. Błogosławione królestwo ojca naszego Dawida, które przychodzi. Hosanna na wysokościach.”.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.07.2018 r.

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

2. Jutro przypada święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. Do wspólnej modlitwy w intencji Europy serdecznie zapraszam.

3. We środę przeżywać będziemy święto Św. Jakuba Ap. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

4. We czwartek wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców NMP i ziemskich dziadków Pana Jezusa. Do wspólnej modlitwy i za naszych dziadków serdecznie zapraszam.

5. W piątek po Mszy Św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

6. Poczynając od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy tydzień Św. Krzysztofa. Z tej racji, w przyszłą niedzielę, na zakończenie tego tygodnia, po wszystkich Mszach Św. święcenie pojazdów mechanicznych. Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji wszystkich kierowców. Chcemy dziękować Panu Bogu przez wstawiennictwo Św. Krzysztofa za bezpieczną jazdę. Ofiary składane przy tej okazji, przekazane będą na pomoc dla naszych misjonarzy na zakup pojazdów dla nich.