Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.07.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

2. W dzisiejszą niedzielę kończymy Tydzień Św. Krzysztofa. Z tej racji, po wszystkich Mszach Św. święcenie pojazdów mechanicznych. Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji wszystkich kierowców. Chcemy dziękować Panu Bogu przez wstawiennictwo Św. Krzysztofa za bezpieczną jazdę. Ofiary składane przy tej okazji, przekazane będą na pomoc dla naszych misjonarzy na zakup pojazdów mechanicznych. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!

3. We środę przypada 74 r. wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych codziennych modlitwach o tych, którzy nie wahali się i nie lękali ponieść najwyższą ofiarę za wolność naszej Ojczyzny.

4. We czwartek możemy uzyskać odpust zwany Porcjunkuli. Aby uzyskać ten odpust, należy być w stanie łaski uświęcającej, nawiedzić pobożnie katedrę, konkatedrę lub kościół parafialny i odmówić tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

5. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16.15. Po Mszy Św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

6. W sobotę – I Sobota Miesiąca. Z racji wakacji spotkania Żywego Różańca nie będzie.

7. W przyszłą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Bardzo serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z asysty kościelnej, Panie i Panów z Żywego Różańca oraz naszych strażaków.

8. Intencje na nowy rok kalendarzowy, będzie już można rezerwować od września. Bardzo serdecznie proszę, by młodzież planująca ślub w przyszłym roku już zgłaszała termin jak również osoby planujące Msze Św. Gregoriańskie, by również zgłaszały termin. Później może być to trudne.

9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content