Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ – 26.08.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W dzisiejszą niedzielę, wraz z całym Polskim Kościołem przeżywamy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. To nasz ogólnonarodowy odpust.

2. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy bardzo serdecznie wszystkich zapraszam.

3. Jutro i we wtorek czyli 27 i 28 sierpnia odbędą się spotkania ze scholą. Scholę młodszą zapraszam na godz. 16.30 a Scholę starszą na godz. 18.30. Proszę by nikogo nie zabrakło.

4. Tradycyjnie w piątek po wieczornej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich do wspólnej modlitwy bardzo serdecznie zapraszam.

5. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. O godz. 14.00 Msza Św. w intencjach Żywego Różańca. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Żywy Różaniec. Wszystkich miłośników modlitwy różańcowej serdecznie zapraszam.

6. W sobotę przeżywać będziemy 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o naszych rodakach, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny na wszystkich frontach tej najstraszniejszej z wojen.

7. Spowiedź dla dzieci, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców również w sobotę 01 września od godz. 15.30. Wszystkich serdecznie zapraszam.

8. W przyszłą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Bardzo serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z asysty kościelnej, Panie i Panów z Żywego Różańca oraz naszych strażaków.

9. Również w przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. zbierać będziemy do puszek ofiary na rzecz Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego.

10. Przyszła niedziela to także dzień spotkania informacyjnego dla wszystkich planujących w lutym przyszłego roku pielgrzymkę do Ziemi Św. Spotkanie odbędzie się po Mszy Św. o godz. 12.30. Bardzo proszę o obecność.

11. W przyszły poniedziałek 03 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msza Św. na rozpoczęcie roku będzie odprawiana o godz. 8.00. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców.

12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content