Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.09.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W dzisiejszą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Bardzo serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z asysty kościelnej, Panie i Panów z Żywego Różańca oraz naszych strażaków.

2. Porządek Mszy Św. dziś, jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy bardzo serdecznie wszystkich zapraszam.

3. Również dzisiaj, po wszystkich Mszach Św. zbierać będziemy do puszek ofiary na rzecz Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!

4. Dzisiejsza niedziela, to także dzień spotkania informacyjnego dla wszystkich planujących w lutym przyszłego roku pielgrzymkę do Ziemi Św. Spotkanie odbędzie się po Mszy Św. o godz. 12.30. Bardzo proszę o obecność.

5. Jutro w poniedziałek 03 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msza Św. na rozpoczęcie roku będzie odprawiana o godz. 8.00. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców.

6. W najbliższy piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od 16.15. Po wieczornej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich do wspólnej modlitwy bardzo serdecznie zapraszam.

7. W sobotę 08 września, przeżywać będziemy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – zwane u nas popularnie świętem Matki Bożej siewnej. Po Mszach Świętych o godz. 17.00 i 18.00 poświęcenie ziarna siewnego.

8. Najbliższa sobota, to także kolejny dzień narodowego czytania. Od godz. 12.00 w hali sportowej przy naszej szkole czytać będziemy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

9. Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca. Ofiary, które złożymy na tacę, przeznaczone są na konieczne prace w naszym kościele.

10. We środę 16 września przeżywać będziemy w naszej parafii Dzień Wdzięczności za nawiedzenie naszej parafii przez Matkę Bożą w kopii cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Szczegółowy program znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii oraz na plakatach, które w najbliższych dniach będą wywieszone na tablicach ogłoszeń we wszystkich miejscowościach. Do żywego udziału i zaangażowania się w te wydarzenia, wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

11. Już niedługo, w sobotę 22 września, nasza Straż Pożarna obchodzić będzie 90 – lecie swojego istnienia. Obchody, te rozpoczną się uroczystą Mszą Św. o godz. 12.00, w której wezmą udział licznie zaproszone strażackie poczty sztandarowe. Już dzisiaj w imieniu strażaków i swoim, wszystkich Was na tę uroczystość bardzo serdecznie zapraszam.

12. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować P. Sylwkowi Bąkowskiemu, za uporządkowanie naszego nagłośnienia w kościele. Za te wieczorne godziny spędzone w kościele, bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!

13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.