Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 15, 9-17)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.09.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W dzisiejszą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Bardzo serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z asysty kościelnej, Panie i Panów z Żywego Różańca oraz naszych strażaków.

2. Porządek Mszy Św. dziś, jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy bardzo serdecznie wszystkich zapraszam.

3. Również dzisiaj, po wszystkich Mszach Św. zbierać będziemy do puszek ofiary na rzecz Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!

4. Dzisiejsza niedziela, to także dzień spotkania informacyjnego dla wszystkich planujących w lutym przyszłego roku pielgrzymkę do Ziemi Św. Spotkanie odbędzie się po Mszy Św. o godz. 12.30. Bardzo proszę o obecność.

5. Jutro w poniedziałek 03 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msza Św. na rozpoczęcie roku będzie odprawiana o godz. 8.00. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców.

6. W najbliższy piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od 16.15. Po wieczornej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich do wspólnej modlitwy bardzo serdecznie zapraszam.

7. W sobotę 08 września, przeżywać będziemy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – zwane u nas popularnie świętem Matki Bożej siewnej. Po Mszach Świętych o godz. 17.00 i 18.00 poświęcenie ziarna siewnego.

8. Najbliższa sobota, to także kolejny dzień narodowego czytania. Od godz. 12.00 w hali sportowej przy naszej szkole czytać będziemy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

9. Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca. Ofiary, które złożymy na tacę, przeznaczone są na konieczne prace w naszym kościele.

10. We środę 16 września przeżywać będziemy w naszej parafii Dzień Wdzięczności za nawiedzenie naszej parafii przez Matkę Bożą w kopii cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Szczegółowy program znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii oraz na plakatach, które w najbliższych dniach będą wywieszone na tablicach ogłoszeń we wszystkich miejscowościach. Do żywego udziału i zaangażowania się w te wydarzenia, wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

11. Już niedługo, w sobotę 22 września, nasza Straż Pożarna obchodzić będzie 90 – lecie swojego istnienia. Obchody, te rozpoczną się uroczystą Mszą Św. o godz. 12.00, w której wezmą udział licznie zaproszone strażackie poczty sztandarowe. Już dzisiaj w imieniu strażaków i swoim, wszystkich Was na tę uroczystość bardzo serdecznie zapraszam.

12. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować P. Sylwkowi Bąkowskiemu, za uporządkowanie naszego nagłośnienia w kościele. Za te wieczorne godziny spędzone w kościele, bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!

13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content