Słowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 28, 16-20)

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:
«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.09.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Porządek Mszy Św. dziś, jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

2. W dzisiejszą niedzielę uroczystość 79 rocznicy pobytu w Krubkach – Górkach majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Uroczyste obchody rozpoczną się o godz. 14.00. Do udziału w tych obchodach, wszystkich Was moi drodzy bardzo serdecznie zapraszam.

3. Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie młodzieży z kl. III Gimnazjum i starszej przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.

4. Już od jutra rozpoczynamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Starajmy się w tych nabożeństwach uczestniczyć. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii będą odprawiane w dni powszednie po wieczornej Mszy Św. natomiast w niedziele o godz. 17.00. Niech sercu naszemu nie zabraknie ufności i czasu. Wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej serdecznie zapraszam.

5. W tym tygodniu bardzo serdecznie proszę o poprowadzenie różańca:
w poniedziałek – kl. III ze szkoły podstawowej
we wtorek – kl. Va
we środę – kl. Vb
w piątek – kl. IV
w sobotę – Żywy Różaniec
w niedzielę – mieszkańców Cisówki
W następnym tygodniu, bardzo proszę o poprowadzenie różańca:
w poniedziałek – kl. VI
we wtorek – kl. VII
we środę – kl. VIII
w piątek – kl. III Gimnazjum
w sobotę – Państwa Nauczycieli
w niedzielę – mieszkańców Goździówki

6. Jutro w poniedziałek 01 października, dzieci z kl. III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. podczas Mszy Św. o godz. 18.00 otrzymają swoje różańce i poprowadzą pierwszy w tym roku nasz wspólny różaniec. Zarówno dzieci jak i rodziców bardzo serdecznie zapraszam.

7. W piątek przeżywać będziemy I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.15. W piątek wspominamy w liturgii Św. Siostrę Faustynę. Po Mszy Św. o godz. 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich do wspólnej modlitwy bardzo serdecznie zapraszam.

8. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. Msza Św. w intencjach Żywego Różańca o godz. 17.30 i bezpośrednio po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe.

9. W piątek 05 października rozpoczynają się I Dni Kultury Ziemi Pustelnickiej. Dni Kultury, trwać będą od piątkowego popołudnia do niedzieli wieczorem. Są ciekawe propozycje programowe. Będzie też loteria fantowa. Prosimy wszystkich o pomoc w zgromadzeniu fantów. Można je przynosić do zakrystii. Fantami nie mogą być żywe zwierzęta.

10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content