Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.10.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W dzisiejszą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo adoracyjne i procesja Eucharystyczna. Bardzo serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, naszych strażaków.

2. Porządek Mszy Św. dziś, jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.00. O poprowadzenie rozważań bardzo serdecznie proszę mieszkańców Cisówki. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

3. Dziś ostatni – trzeci już dzień I Dni Kultury Ziemi Pustelnickiej.

4. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu prowadzili dla nas rozważania różańcowe. W tym tygodniu, bardzo proszę o poprowadzenie różańca:
w poniedziałek – kl. VI
we wtorek – kl. VII
we środę – kl. VIII
w piątek – kl. III Gimnazjum
w sobotę – Państwa Nauczycieli
w niedzielę – mieszkańców Goździówki
W następnym tygodniu, bardzo proszę o poprowadzenie różańca:
w poniedziałek – kl. IV
we wtorek – kl. Va
we środę – kl. III ze szkoły podstawowej
w piątek – Klub Seniora
w sobotę – Scholę
w niedzielę – mieszkańców Choin

5. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela miesiąca. Ofiary, które złożymy na tacę, przeznaczone są na niezbędne prace w naszym kościele. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pamięć i pomoc z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!

6. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. Rodziców i dzieci proszę o konieczną obecność.

7. Moi Drodzy! Powoli zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych. Zwracam się do Was wszystkich Moi Drodzy z serdeczną prośbą. Sprzątając groby swoich bliskich, bardzo Was proszę, byście śmieci składali w wyznaczonych do tego miejscach.

8. Od dziś, można zgłaszać naszych bliskich zmarłych na wypominki. Przyjmujemy je w zakrystii po każdej Mszy Św.

9. Już niebawem, w poniedziałek 15 października wylatujemy na pielgrzymkę do Fatimy. Z Pustelnika zamówiony jest autokar. Odjeżdżamy na lotnisko o godz. 11.00. Kto chciałby jechać z Pustelnika, serdecznie zapraszamy.

10. Na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w lutym przyszłego roku, są jeszcze 4 wolne miejsca. Osoby chętne zapraszam do zakrystii.

11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content