Gdy się zbliżali do Jerozolimy, do Betfage i Betanii na Górze Oliwnej, Jezus posłał dwóch spośród swoich uczniów i rzekł im: „Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz przy wejściu do niej znajdziecie oślę uwiązane, na którym jeszcze nikt z ludzi nie siedział. Odwiążcie je i przyprowadźcie tutaj. A gdyby was kto pytał, dlaczego to robicie, powiedzcie: «Pan go potrzebuje i zaraz odeśle je tu z powrotem»”.
Poszli i znaleźli oślę przywiązane do drzwi z zewnątrz, na ulicy. Odwiązali je, a niektórzy ze stojących tam pytali ich: „Co to ma znaczyć, że odwiązujecie oślę?” Oni zaś odpowiedzieli im tak, jak Jezus polecił. I pozwolili im.
Przyprowadzili więc oślę do Jezusa i zarzucili na nie swe płaszcze, a On wsiadł na nie. Wielu zaś słało swe płaszcze na drodze, a inni gałązki zielone ścięte na polach. A ci, którzy Go poprzedzali i którzy szli za Nim, wołali: „Hosanna. Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. Błogosławione królestwo ojca naszego Dawida, które przychodzi. Hosanna na wysokościach.”.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.10.2018 r.

1. Porządek Mszy Św. dziś, jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.00. O poprowadzenie rozważań bardzo serdecznie proszę mieszkańców Goździówki. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

2. Dzisiaj przypada II niedziela miesiąca. Ofiary, które złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na niezbędne prace w naszym kościele. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pamięć i pomoc z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!

3. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. Rodziców i dzieci proszę o konieczną obecność.

4. Już jutro, w poniedziałek, wylatujemy na pielgrzymkę do Fatimy. Z Pustelnika zamówiony jest autokar. Odjeżdżamy na lotnisko o godz. 11.00. Kto chciałby jechać z Pustelnika, serdecznie zapraszamy.

5. We wtorek wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej i 40 rocznica wyboru Św. Jana Pawła II – papieża Polaka – na Stolicę Piotrową w Rzymie. Niech to będzie dla nas wszystkich dzień dziękczynienia Panu Bogu za dar wielkiego pontyfikatu.

6. We czwartek przypada święto Św. Łukasza Ewangelisty. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

7. W przyszłą niedzielę, ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na utrzymanie domu Św. Siostry Faustyny. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pamięć i pomoc z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!

8. Również w przyszłą niedzielę – zamiast dzisiaj – po każdej Mszy Św. zbierać będziemy ofiary na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” fundującej stypendia dla najzdolniejszych dzieci z biednych rodzin. Wszystkich bardzo serdecznie o wsparcie dzieła fundacji proszę.

9. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu prowadzili dla nas rozważania różańcowe.
W tym tygodniu, bardzo proszę o poprowadzenie różańca:
w poniedziałek – kl. IV
we wtorek – kl. Va
we środę – kl. III ze szkoły podstawowej
w piątek – Klub Seniora
w sobotę – Scholę
w niedzielę – mieszkańców Choin

W następnym tygodniu, bardzo proszę o poprowadzenie różańca:
w poniedziałek – ministrantów
we wtorek – kl. VI
we środę – kl. VIII
w piątek – kl. II
w sobotę – mieszkańców Poręb
w niedzielę – mieszkańców Walercina

10. Można już zgłaszać naszych bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki. Przyjmujemy je w zakrystii po każdej Mszy Św. lub w kancelarii.

11. Na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w lutym przyszłego roku, są jeszcze 4 wolne miejsca. Osoby chętne zapraszam do zakrystii.

12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.