Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.10.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Porządek Mszy Św. dziś, jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.00. O poprowadzenie rozważań bardzo serdecznie proszę mieszkańców Walercina. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

2. W dzisiejszą niedzielę, na zakończenie Tygodnia Misyjnego, ofiary złożone na tacę, przeznaczone są na potrzeby misyjne dla naszych misjonarzy. Wszystkim ofiarodawcom, za życzliwą pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.

3. Z całego serca pragnę podziękować wszystkim, którzy w minionym tygodniu prowadzili dla nas rozważania różańcowe. W tym tygodniu, bardzo proszę o poprowadzenie różańca:
w poniedziałek – kl. VII
we wtorek – kl. III Gimnazjum
we środę – Wspólnotę Oazową

4. We czwartek przeżywać będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze Św. w kościele będą odprawiane o godz. 9.00 i 11.00. Uroczysta Msza Św. na cmentarzu o godz. 13.00. Wszystkich, do udziału w tym dniu we Mszy Św. serdecznie zapraszam. Pamiętajmy, w uroczystość Wszystkich Świętych obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Św. Natomiast na godz. 18.00 zapraszam wszystkich chętnych na nasz cmentarz, tak jak w ubiegłym roku, wraz z młodzieżą Oazową, odmówimy w intencji wszystkich naszych zmarłych różaniec.

5. W piątek, dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Rano o godz. 9.00 Msza Św. w intencji wszystkich naszych zmarłych, których powierzyliśmy w tegorocznych wypominkach. Po południu Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

6. W dniach od 01 do 08 listopada włącznie, codziennie jeden raz, możemy uzyskać odpust zupełny, który wolno nam ofiarować za duszę w czyśćcu cierpiącą. By uzyskać ten odpust, należy być w stanie łaski uświęcającej, nawiedzić pobożnie cmentarz lub kościół parafialny, odmówić w intencji zmarłych: Ojcze nasz, Zdrowaś Mario, Wierzę w Boga i Wieczny odpoczynek (3x).

7. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.30, Msza Św. dla dzieci o godz. 17.00. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00 a po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

8. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. O godz. 14.00 Msza Św. w int. Żywego Różańca, a po Mszy Św. różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

9. W przyszłą niedzielę I Niedziela Miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 09.00 nabożeństwo adoracyjne i jeśli pogoda pozwoli, procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam ministrantów, sypaczki, bielanki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i naszych strażaków.

10. W II Niedzielę Miesiąca (14 października) zbieraliśmy na tacę ofiary na konieczne prace w naszym kościele. Zebraliśmy wówczas 3.164,5 zł. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy na tacę ofiary na dom Św. Siostry Faustyny w Ostrówku. Zebraliśmy 1.403 zł. natomiast do puszek po wszystkich Mszach Św. na dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia (na stypendia dla dzieci z biednych rodzin), zebraliśmy 456 zł i 15 Euro. Wszystkim ofiarodawcom, za życzliwą pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.

11. Można już zgłaszać naszych bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki. Przyjmujemy je w zakrystii po każdej Mszy Św. lub w kancelarii.

12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content