Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.11.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś przypada I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 09.00 nabożeństwo adoracyjne i jeśli pogoda pozwoli, procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam ministrantów, sypaczki, bielanki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i naszych strażaków.

2. Porządek Mszy Św. dziś, jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

3. Również dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie młodzieży kl. III Gimnazjum i klas ponad gimnazjalnych przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.

4. Kochani. Do 08 listopada włącznie, codziennie jeden raz, możemy uzyskać odpust zupełny, który wolno nam ofiarować za duszę w czyśćcu cierpiącą. By uzyskać ten odpust, należy być w stanie łaski uświęcającej, nawiedzić pobożnie cmentarz lub kościół parafialny, odmówić w intencji zmarłych: Ojcze nasz, Zdrowaś Mario, Wierzę w Boga i Wieczny odpoczynek (3x).

5. W piątek przypada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny nawiedzając pobożnie katedrę bądź konkatedrę i odmawiając tam Ojcze nas i Wierzę w Boga.

6. Także w piątek, we wszystkich polskich parafiach przypada Dzień Wdzięczności za odzyskanie niepodległości. W naszej parafii uroczyste obchody rozpoczniemy o godz. 15.00 Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. Od godz. 16.00 będzie czas na prywatną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem i możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 18.00 Msza Św. a o godz. 19.30 uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny, podczas której wysłuchamy homilii Św. Jana Pawła II. O godz. 21.00 zapraszamy wszystkich na Apel Jasnogórski.

7. W przyszłą niedzielę uroczysta Msza Św. dziękczynna za odzyskanie niepodległości o godz. 12.30. Nasze obchody rozpoczniemy wcześniej. Spotykamy się przed budynkiem naszej OSP. O godz. 12.15 będzie uroczyste wciągnięcie na maszt flagi państwowej i odśpiewanie hymnu. Wraz z pocztami sztandarowymi przejdziemy do naszego kościoła i tu rozpocznie się Msza Św. Po Mszy Św. zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych a następnie przejdziemy na nasz cmentarz parafialny, gdzie złożymy wieńce i kwiaty na grobie poległych za wolność naszej Ojczyzny. Wszystkich bardzo serdecznie na te uroczyste obchody zapraszamy. Takie wydarzenie ma miejsce raz na sto lat i przypadło na czas naszego życia. Dajmy młodym ludziom prawdziwe świadectwo patriotyzmu.

8. Przyszła niedziela to także II Niedziela Miesiąca. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na niezbędne prace remontowe w naszym kościele a dokładnie na remont napędu dzwonów i samych dzwonów. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję.

9. Również w przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek zbierać będziemy ofiary z racji dnia solidarności z Kościołem Prześladowanym.

10. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary, które były przeznaczone na potrzeby misyjne dla naszych misjonarzy. Zebraliśmy 1.647,20 zł. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję. Bóg zapłać! Natomiast na cmentarzu w dzień Wszystkich Świętych zbieraliśmy ofiary przeznaczone na zakup nagłośnienia procesyjnego. Zebraliśmy 2.475,80 zł. Również za tę pomoc i życzliwe podejście z całego serca dziękuję.

11. Jeszcze raz z całego serca pragnę podziękować wszystkim, którzy w październiku prowadzili dla nas rozważania różańcowe. Dziękuję za wspólną modlitwę, za poświęcony czas. Rodzicom za Waszą obecność z dziećmi. Bóg Wam zapłać!

12. Można jeszcze dzisiaj zgłaszać naszych bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki. Przyjmujemy je w zakrystii po każdej Mszy Św. lub w kancelarii.

13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.