Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 15, 9-17)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.11.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś przypada I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 09.00 nabożeństwo adoracyjne i jeśli pogoda pozwoli, procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam ministrantów, sypaczki, bielanki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i naszych strażaków.

2. Porządek Mszy Św. dziś, jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

3. Również dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie młodzieży kl. III Gimnazjum i klas ponad gimnazjalnych przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.

4. Kochani. Do 08 listopada włącznie, codziennie jeden raz, możemy uzyskać odpust zupełny, który wolno nam ofiarować za duszę w czyśćcu cierpiącą. By uzyskać ten odpust, należy być w stanie łaski uświęcającej, nawiedzić pobożnie cmentarz lub kościół parafialny, odmówić w intencji zmarłych: Ojcze nasz, Zdrowaś Mario, Wierzę w Boga i Wieczny odpoczynek (3x).

5. W piątek przypada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny nawiedzając pobożnie katedrę bądź konkatedrę i odmawiając tam Ojcze nas i Wierzę w Boga.

6. Także w piątek, we wszystkich polskich parafiach przypada Dzień Wdzięczności za odzyskanie niepodległości. W naszej parafii uroczyste obchody rozpoczniemy o godz. 15.00 Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. Od godz. 16.00 będzie czas na prywatną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem i możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 18.00 Msza Św. a o godz. 19.30 uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny, podczas której wysłuchamy homilii Św. Jana Pawła II. O godz. 21.00 zapraszamy wszystkich na Apel Jasnogórski.

7. W przyszłą niedzielę uroczysta Msza Św. dziękczynna za odzyskanie niepodległości o godz. 12.30. Nasze obchody rozpoczniemy wcześniej. Spotykamy się przed budynkiem naszej OSP. O godz. 12.15 będzie uroczyste wciągnięcie na maszt flagi państwowej i odśpiewanie hymnu. Wraz z pocztami sztandarowymi przejdziemy do naszego kościoła i tu rozpocznie się Msza Św. Po Mszy Św. zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych a następnie przejdziemy na nasz cmentarz parafialny, gdzie złożymy wieńce i kwiaty na grobie poległych za wolność naszej Ojczyzny. Wszystkich bardzo serdecznie na te uroczyste obchody zapraszamy. Takie wydarzenie ma miejsce raz na sto lat i przypadło na czas naszego życia. Dajmy młodym ludziom prawdziwe świadectwo patriotyzmu.

8. Przyszła niedziela to także II Niedziela Miesiąca. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na niezbędne prace remontowe w naszym kościele a dokładnie na remont napędu dzwonów i samych dzwonów. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję.

9. Również w przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek zbierać będziemy ofiary z racji dnia solidarności z Kościołem Prześladowanym.

10. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary, które były przeznaczone na potrzeby misyjne dla naszych misjonarzy. Zebraliśmy 1.647,20 zł. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję. Bóg zapłać! Natomiast na cmentarzu w dzień Wszystkich Świętych zbieraliśmy ofiary przeznaczone na zakup nagłośnienia procesyjnego. Zebraliśmy 2.475,80 zł. Również za tę pomoc i życzliwe podejście z całego serca dziękuję.

11. Jeszcze raz z całego serca pragnę podziękować wszystkim, którzy w październiku prowadzili dla nas rozważania różańcowe. Dziękuję za wspólną modlitwę, za poświęcony czas. Rodzicom za Waszą obecność z dziećmi. Bóg Wam zapłać!

12. Można jeszcze dzisiaj zgłaszać naszych bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki. Przyjmujemy je w zakrystii po każdej Mszy Św. lub w kancelarii.

13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content