Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

100 Rocznica Odzyskania Przez Polskę Niepodległości

W piątek 9 listopada 2018 roku, we wszystkich polskich parafiach przypadał Dzień Wdzięczności za odzyskanie niepodległości. W naszej parafii uroczyste obchody rozpoczęliśmy o godz. 15:00 Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. Od godz. 16:00 odbyła się prywatna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 19:30 odprawiona została uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny, podczas której wysłuchaliśmy homilii Św. Jana Pawła II i aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu z krakowskich Łagiewniki (17.08.2002 r.). O godz. 21:00 wysłuchaliśmy nauczania Św. Jana Pawła II, które wygłosił do młodzieży w Częstochowie (18.06.1983 r.) i odśpiewaliśmy wspólnie Apel Jasnogórski.

W niedzielę 11 listopada 2018 roku obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Przez Polskę Niepodległości rozpoczęliśmy na placu przed budynkiem naszej OSP, gdzie o godz. 12:15 uroczyście wciągnięto na maszt flagę państwową i odśpiewaliśmy hymn. Następnie wraz z pocztami sztandarowymi przeszliśmy do naszego kościoła, gdzie o godz. 12:30 odprawiona została uroczysta Msza Św. dziękczynna za odzyskanie niepodległości, podczas której wysłuchaliśmy homilii Św. Jana Pawła II wygłoszonej na Jasnej Górze 4 czerwca 1979 roku. Po Mszy Św. odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych przygotowany przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Pustelniku. Wspólne z dziećmi odśpiewaliśmy pieśni patriotyczne, a następnie przeszliśmy na nasz cmentarz parafialny, gdzie złożono wieńce i kwiaty na grobie Nieznanego Żołnierza, który symbolizuje groby poległych za wolność naszej Ojczyzny.

Takie wydarzenie ma miejsce raz na sto lat i przypadło na czas naszego życia. Wszystkim bardzo serdecznie za udział i zaangażowanie w uroczyste obchody dziękujemy. Było to prawdziwe świadectwo patriotyzmu.

Poniżej fotorelacja z obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Przez Polskę Niepodległości

« z 4 »

Fot. Tomasz Gromulski