Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.11.2018 r.

Nasze dary, choćby były niewielkie, wystarczą Panu. Ocenia On bowiem serce a nie rzecz. Nie zważa na to, co Mu ofiarowano, lecz z jaką miłością to dano. Jeśli uwzględnimy dar zewnętrzny, to nasi święci kupcy nabyli życie wieczne aniołów za grosze. Pan ceny kupna nie wyznacza, jednak królestwo Boże tyle kosztuje, ile masz, abyś mógł je nabyć. Dla dzisiejszej wdowy – dwa pieniążki, dla innego kubek zimnej wody. Rozważcie więc bracia, nie ma nic tańszego niż królestwo nieba, gdy się je kupuje, nie ma nic droższego, gdy się je ma.

Św. Grzegorz Wielki (+604)

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content