Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.11.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

2. W dniu dzisiejszym, wraz z całą Ojczyzną przeżywamy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej racji, o godz. 12.30 będzie odprawiona uroczysta Msza Św. dziękczynna. Chcemy wspólnie dziękować Panu Bogu za dar wolnej Ojczyzny. Nasze obchody rozpoczniemy trochę wcześniej. Spotykamy się przed budynkiem naszej OSP. O godz. 12.15 będzie uroczyste wciągnięcie na maszt flagi państwowej i odśpiewanie hymnu. Wraz z pocztami sztandarowymi przejdziemy do naszego kościoła i tu rozpocznie się Msza Św. Po Mszy Św. zapraszamy wraz z dziećmi z naszej szkoły na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, a następnie przejdziemy na nasz cmentarz parafialny, gdzie na grobie nieznanego żołnierza złożymy wieńce i kwiaty. Wszystkich bardzo serdecznie na te uroczyste obchody zapraszamy. Takie wydarzenie ma miejsce raz na sto lat i przypadło na czas naszego życia. Dajmy młodym ludziom prawdziwe świadectwo patriotyzmu.

3. Dzisiaj przypada także II Niedziela Miesiąca. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na niezbędne prace remontowe w naszym kościele, a dokładnie na remont napędu dzwonów i samych dzwonów. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie tych prac, z całego serca dziękuję.

4. Również dzisiaj, po wszystkich Mszach Św. do puszek zbierać będziemy ofiary z racji dnia solidarności z Kościołem Prześladowanym.

5. W piątek, po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. oraz rodziców. Rodzice spotkanie mieć będą w kościele, a dzieci w sali przy kaplicy.

7. Również w przyszłą niedzielę, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie naszego seminarium duchownego w Tarchominie. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję.

8. Moi Drodzy! Powoli zbliżamy się do czasu naszych tegorocznych rekolekcji adwentowych i czasu odpustu. Rekolekcje przeżywać będziemy 22, 23 i 24 listopada. Odpust parafialny w tym roku przeżywać będziemy w sobotę 24 listopada. Jak już wspominałem, te rekolekcje głosić będzie dla nas ks. prof. Sławomir Stasiak, wykładowca biblistyki. Już dzisiaj, wszystkich do udziału w rekolekcjach, bardzo serdecznie zapraszam. Szczegółowy program rekolekcji znajdziemy w gablocie przed kościołem i na naszej stronie parafialnej.

9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content