Słowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 28, 16-20)

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:
«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.11.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

2. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. oraz rodziców. Rodzice spotkanie mieć będą w kościele, a dzieci w sali przy kaplicy.

3. Ofiary zbierane w dzisiejszą niedzielę na tacę, są przeznaczone na utrzymanie naszego seminarium duchownego w Tarchominie. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję.

4. Moi Drodzy! W najbliższy czwartek, rozpoczynamy nasze tegoroczne rekolekcje adwentowe, a w sobotę przeżywać będziemy nasz Parafialny Odpust. Jak już wspominałem, te rekolekcje głosić będzie dla nas Ks. prof. Sławomir Stasiak, wykładowca biblistyki. Ofiary, które złożymy na tacę w dniu odpustu, na zakończenie naszych rekolekcji, przekażemy księdzu rekolekcjoniście jako nasze podziękowanie za czas rekolekcji. Już dzisiaj, wszystkich do udziału w rekolekcjach, bardzo serdecznie zapraszam. Szczegółowy program rekolekcji znajdziemy w gablocie przed kościołem i na naszej stronie parafialnej.

5. W ubiegłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca, zbieraliśmy na tacę ofiary przeznaczone na niezbędne prace remontowe w naszym kościele a dokładnie na remont napędu dzwonów i samych dzwonów. Zebraliśmy 3.360 zł. Natomiast po Mszach Św. do puszek zbieraliśmy ofiary z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zebraliśmy 272,40 zł. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie tych dzieł, z całego serca dziękuję.

6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to jednocześnie ostatnia niedziela w liturgicznym roku Kościoła. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólnie odmówimy Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Chrystusowi Królowi.

7. Za dwa tygodnie rozpoczynamy już tegoroczny Adwent. W dni powszednie Adwentu odprawiane będą Roraty, na które wszystkich a szczególnie dzieci bardzo serdecznie zapraszam.

8. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content