Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 25.11.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W dzisiejszą niedzielę wraz z całym Kościołem przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to jednocześnie ostatnia niedziela w liturgicznym roku Kościoła. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Chrystusowi Królowi. Z udziałem w tym nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania przez nas odpustu zupełnego na zwykłych warunkach.

2. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

3. W piątek przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Tradycyjnie, po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do udziału we Mszy Św. wszystkich serdecznie zapraszam.

4. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. O godz. 16.00 Msza Św. w intencjach Żywego Różańca. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koło Żywego Różańca. Wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

5. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy na tacę ofiary, które przeznaczone były na utrzymanie naszego seminarium duchownego w Tarchominie. Zebraliśmy na ten cel 1.736,40 zł. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję. Bóg zapłać.

6. Poczynając od przyszłej niedzieli, rozpoczynamy nasz tegoroczny Adwent. W dni powszednie Adwentu – we wtorki, czwartki i w soboty o godz. 6.30 – odprawiane będą Roraty, na które wszystkich a szczególnie dzieci bardzo serdecznie zapraszam.

7. W przyszłą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

8. Również w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie a po Mszy Św. katecheza dla młodzieży kl. III gimnazjalnej i starszej przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.

9. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. święcone będą opłatki na nasze wigilijne stoły. Zadbajmy o to, aby na naszym rodzinnym stole był święcony opłatek a nie kupiony w ostatniej chwili w markecie. Opłatki od przyszłej niedzieli można będzie nabywać w kruchcie kościoła. Dochód ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na zakup oleju opałowego do naszego kościoła.

10. Za tydzień w niedzielę, gościć będziemy w naszej parafii ks. Dyrektora Wydziału Misyjnego naszej kurii. Będziemy mogli od niego nabyć kalendarze misyjne na przyszły rok. Dochód ze sprzedaży kalendarzy przeznaczony jest w całości na potrzeby naszych misjonarzy.

11. W sobotę 8 grudnia, przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. w uroczystość o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. W godzinach od 12.00 do 13.00 Godzina Łaski. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy w tym dniu bardzo serdecznie zapraszam.

12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.