Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

I NIEDZIELA ADWENTU – 02.12.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy tegoroczny Adwent, tym samym rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. Przeżywać go będziemy pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. W tym roku liturgicznym, mamy na nowo uświadomić sobie, czym jest Kościół Jezusa Chrystusa i jaką misję, my ludzie wiary mamy do spełnienia we współczesnym świecie. Starajmy się przeżywać ten czas jak najpełniej, aby wypełniać zadania powierzone nam przez Pana Jezusa.

2. Dzisiaj przypada też I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Po nabożeństwie, procesji dziś nie będzie.

3. Również dzisiaj, na Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie a po Mszy Św. katecheza dla młodzieży kl. III gimnazjalnej i starszej przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.

4. Dzisiaj, po wszystkich Mszach Św. święcone są opłatki na nasze wigilijne stoły. Zadbajmy o to, aby na naszym rodzinnym stole był święcony opłatek a nie kupiony w ostatniej chwili w markecie. Opłatki możemy nabywać w kruchcie kościoła. Dochód ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na zakup oleju opałowego na ogrzewanie naszego kościoła.

5. Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Dyrektora Wydziału Misyjnego naszej kurii. Będziemy mogli od niego nabyć kalendarze misyjne na przyszły rok. Kalendarze są do nabycia w kruchcie kościoła po każdej Mszy Św. Dochód ze sprzedaży kalendarzy przeznaczony jest w całości na potrzeby naszych misjonarzy.

6. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.15. Msza Św. o godz. 17.00. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

7. W najbliższą sobotę 8 grudnia, przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. w tę uroczystość będą odprawiane o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. W godzinach od 12.00 do 13.00 Godzina Łaski. Rozpoczniemy o godz. 12.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Później odmówimy modlitwę „Anioł Pański”, po której będzie nabożeństwo różańcowe. Przez całą Godzinę Łaski, będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania i Pokuty. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy w tym dniu bardzo serdecznie wszystkich zapraszam.

8. Również w sobotę, podczas Mszy Św. o godz. 18.00, dzieci kl. III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. przeżywać będą poświęcenie i wręczenie medalików. Wszystkie dzieci, rodziców i najbliższych na to wydarzenie serdecznie zapraszam.

9. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela miesiąca. Ofiary jakie złożymy na tacę, przeznaczone są na niezbędny remont naszych dzwonów. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie, z całego serca dziękuję.

10. Także w przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek, zbierać będziemy ofiary pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za wsparcie tych potrzeb naszych braci na wschodzie z całego serca dziękuję.

11. Poczynając od przyszłej niedzieli, w kruchcie kościoła będą do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcam do nabywania świec i pomocy w ten sposób dzieciom najbiedniejszym.

12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content