Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

II NIEDZIELA ADWENTU – 09.12.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Przeżywamy już II Niedzielę Adwentu. Porządek Mszy Św. dziś jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. tradycyjnie o godz. 18.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

2. Z racji II niedzieli miesiąca, ofiary złożone dzisiaj na tacę, przeznaczone są na niezbędny remont naszych dzwonów. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie, z całego serca dziękuję.

3. Również dziś, po wszystkich Mszach Św. do puszek, zbieramy ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za wsparcie tych potrzeb naszych braci na wschodzie z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!

4. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia poświęcone opłatki na nasze wigilijne stoły. Zadbajmy o to, aby na naszym rodzinnym stole był święcony opłatek a nie kupiony w jakimś sklepie czy w markecie. Dochód ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na zakup oleju opałowego na ogrzewanie naszego kościoła.

5. W kruchcie kościoła są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcam do nabywania świec i pomocy w ten sposób dzieciom najbiedniejszym.

6. Roraty są odprawiane w naszej parafii we wtorki, czwartki i w soboty o godz. 6.30 rano. Do udziału w Roratach zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i oczywiście wszystkich dorosłych.

7. W przyszłą niedzielę, na Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie z młodzieżą kl. VII i VIII rozpoczynającej przygotowanie do sakramentu Bierzmowania. Po Mszy Św. katecheza. Młodzież proszę o konieczną obecność.

8. Tegoroczną wizytę duszpasterską zwaną popularnie kolędą, rozpoczniemy w tym roku od 27 grudnia. Będziemy chcieli spotkać się z mieszkańcami Walercina Starego, Walercina Nowego oraz Małkowa. W przyszłą niedzielę podamy już więcej szczegółów.

9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.