Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

III NIEDZIELA ADWENTU – 16.12.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dzisiaj już III Niedziela Adwentu. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. tradycyjnie o godz. 18.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

2. W dzisiejszą niedzielę, na Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie z młodzieżą kl. VII i VIII rozpoczynającą przygotowanie do sakramentu Bierzmowania. Po Mszy Św. katecheza. Młodzież proszę o konieczną obecność.

3. Dzisiejszą niedzielą, rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W naszych modlitwach prośmy Pana Boga, aby każda rodzina chrześcijańska potrafiła w codziennym życiu, być świadkiem bożych wartości.

4. Roraty są odprawiane w naszej parafii we wtorki, czwartki i w soboty o godz. 6.30 rano. Do udziału w Roratach zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i oczywiście wszystkich dorosłych.

5. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia poświęcone opłatki na nasze wigilijne stoły. Zadbajmy o to, aby na naszym rodzinnym stole był święcony opłatek a nie kupiony w sklepie czy w markecie. Dochód ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na zakup oleju opałowego na ogrzewanie naszego kościoła.

6. W kruchcie kościoła są też do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcam do nabywania świec i pomocy w ten sposób dzieciom najbiedniejszym.

7. Przy wyjściu z kościoła nasi ministranci rozprowadzają sianko pod opłatek na nasze wigilijne stoły. Dochód ze sprzedaży sianka ministranci przeznaczają na wspólny wyjazd.

8. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy na tacę ofiary przeznaczone na niezbędny remont naszych dzwonów. Zebraliśmy na ten cel 3.324,00 zł. Natomiast po wszystkich Mszach Św. do puszek, zbieraliśmy ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zebraliśmy 329 zł. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie, z całego serca dziękuję.

9. Powoli zbliżamy się do świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy do przed-świątecznej spowiedzi. W tym tygodniu spowiadać będziemy w piątek od godz. 16.30 do 19.30. W sobotę spowiedź rano od godz. 6.30 i wieczorem od 16.30 do 19.30. W przyszłą niedzielę spowiedź podczas każdej Mszy Św. Rano spowiadać będziemy już od godz. 8.30 a wieczorem od 17.30.

10. Do chorych ks. Jakub wyjedzie w sobotę od godz. 10.00. Osoby chore, które ze względu na stan zdrowia nie będą mogły skorzystać ze spowiedzi w kościele, można zapisywać po Mszy Św. w zakrystii.

11. W poniedziałek wigilijny 24 grudnia, Msze Św. w naszym kościele będą odprawiane tylko rano o godz. 8.00 i 9.00. Spowiedź też tylko rano od godz. 7.30.

12. Pasterka będzie odprawiana tradycyjnie o północy. Natomiast w pierwszy dzień świąt 25 grudnia, Msze Św. o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. W pierwszy dzień świąt, Mszy Św. wieczornej nie będzie.

13. Tegoroczną wizytę duszpasterską zwaną popularnie kolędą, rozpoczniemy w tym roku we czwartek 27 grudnia. W tym dniu chciałbym odwiedzić mieszkańców Walercina Starego. Początek wizyty od godz. 10.00.
W piątek 28 grudnia chciałbym odwiedzić mieszkańców Walercina Nowego oraz tzw. „Główek”. Początek wizyty również od godz. 10.00.
W sobotę 29 grudnia chciałbym odwiedzić mieszkańców Małkowa. Początek wizyty od godz. 9.00.
Natomiast w poniedziałek 31 grudnia chciałbym odwiedzić mieszkańców Zawiesiuch. Początek wizyty od godz. 10.00.

14. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Państwu Boruckim z Choin za przekazane do kościoła świerki. Bóg zapłać za ten piękny prezent.

15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content