Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

I NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY – 30.12.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. tradycyjnie o godz. 18.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

2. Jutro ostatni dzień kalendarzowego roku. O godzinie 18.00 Msza Św. dziękczynna, a po Mszy Św. uroczyste nabożeństwo na zakończenie starego roku. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

3. We wtorek Nowy Rok, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Po Mszy Św. o godzinie 9.00 nabożeństwo eucharystyczne na rozpoczęcie Nowego Roku. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

4. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.30. Msza Św. o godz. 17.00. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

5. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 spotkanie i Msza Św. w intencjach Żywego Różańca. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Kółka Żywego Różańca. Wszystkich miłośników modlitwy różańcowej do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana u nas popularnie Świętem Trzech Króli. Msze Św. według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy Św. poświęcenie kadzidła i kredy. Poświęconą kredą znaczymy drzwi naszych domów na znak przyjęcia w rodzinie Bożego Słowa, które nam się objawiło w Jezusie Chrystusie. Spalane kadzidło jest symbolem naszej domowej i rodzinnej modlitwy.

7. Ofiary, które złożymy w przyszłą niedzielę na tacę, przeznaczone są na misje.

8. Przyszła niedziela, to także I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Procesji eucharystycznej nie będzie.

9. Podczas Pasterki, zbieraliśmy ofiary na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia. Zebraliśmy 702,50 zł. Natomiast w drugi dzień świąt, zbieraliśmy ofiary na budowę nowych świątyń w naszej diecezji. Zebraliśmy na ten cel 1.601,2 zł. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i pomoc bardzo dziękuję. Bóg zapłać!

10. Z całego serca chciałbym podziękować wszystkim, którzy w minionym tygodniu gościli mnie w swoich domach z wizytą duszpasterską. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie i przekazane na potrzeby parafii ofiary. Ofiary z tegorocznej kolędy, przeznaczone są na niezbędny remont i dostosowanie do potrzeb RODO naszej kancelarii parafialnej.
W tym tygodniu tygodniu planujemy z wizytą duszpasterską odwiedzić:
jutro, w poniedziałek 31 grudnia, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Zawiesiuch. Początek wizyty od godz. 10.00.
We środę 02 stycznia jeden z nas odwiedzić mieszkańców Kolonii Goździówka i jedną rodzinę mieszkającą obok z Wólki Wybranieckiej. Tu początek wizyty od godz. 16.00. Drugi z nas odwiedzi mieszkańców Cięciwy. Początek wizyty w Cięciwie od godz. 18.00.
We czwartek 03 stycznia, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Poręb. Początek wizyty od godz. 16.00. Będziemy we dwóch i rozpoczniemy z dwóch stron.
W piątek 04 stycznia, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Kątów Goździejewskich I z tzw. „ Góreczki”. Jeden z nas rozpocznie od godz. 18.00 po prawej stronie patrząc od trasy mińskiej a drugi o 19.00 po lewej stronie, patrząc od trasy mińskiej.
W sobotę 05 stycznia chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Wólki Konstancji i Wólki Wybranieckiej Kolonii. Wizytę rozpoczniemy od godz. 9.00. Jeden z nas na Wólce Konstancji a drugi na Wólce Wybranieckiej Kolonii.

11. W następnym tygodniu, chcielibyśmy odwiedzić:
w poniedziałek 07.01. mieszkańców Wólki Wybranieckiej – jeden z nas rozpocznie od godz. 16.00 od najniższych numerów a drugi od godz. 18.00 od najwyższych numerów.
We wtorek 08.01. chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Gorzanki – jeden z nas rozpocznie od godz. 16.00 a drugi z drugiego końca od godz. 18.00.
We środę 09.01. chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Ciopanu. Jeden z nas rozpocznie od godz. 16.00 a drugi od godz. 18.00.
We czwartek 10.01. chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Choin. Wizytę rozpoczniemy z dwóch stron od godz. 16.00.
W piątek 11.01. chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Kątów Goździejewskich zmieszkujących przy ul. Słonecznej – tu początek wizyty od godz. 18.00 natomiast drugi z nas odwiedzi mieszkańców Pustelnika zamieszkujących przy ul. Jaskółki i Spacerowej.
W sobotę 12.01. chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Krubek – Górek. Rozpoczniemy z dwóch stron. Początek wizyty od godz. 9.00.

12. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia kalendarze na 2019 r. Cena kalendarza wynosi 8 zł. Całkowity dochód z kalendarzy, przeznaczony jest na pomoc misjonarzom z naszej diecezji pracującym w Sierra Leone w Afryce.

13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content