Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 15, 9-17)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

III NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 13.01.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. tradycyjnie o godz. 18.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

2. Dzisiejszą niedzielą – Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia. Jednakże zgodnie z tradycją, kolędy można śpiewać do 02 lutego. Niech ta radość z narodzin Zbawiciela trwa jeszcze w naszych sercach.

3. W dzisiejszą niedzielę, z racji Chrztu Pańskiego, po Mszy Św. o godz. 11.00 błogosławieństwo małych dzieci. Wszystkie ochrzczone dzieci i ich rodziców serdecznie zapraszamy.

4. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie przed wylotem na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wszystkie osoby udające się na tę pielgrzymkę proszę o konieczną obecność.

5. Dzisiejsza niedziela, to także II Niedziela Miesiąca. Ofiary, które złożyliśmy na tacę przeznaczone są na konieczny remont naszych dzwonów. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję.

6. W piątek po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

7. Tegoroczny Kurs Przedmałżeński rozpoczynamy w przyszłą niedzielę 20 stycznia. Spotykamy się na Mszy Św. wieczornej i po Mszy Św. katecheza. Młodzież planującą ślub w tym roku serdecznie zapraszam.

8. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla rodziców i dzieci kl. III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. Rodzice spotkanie będą mieć w kościele a dzieci w salce przy kaplicy. Zarówno dzieci jak i rodziców proszę o konieczną obecność.

9. Z całego serca chciałbym podziękować wszystkim, którzy w minionym tygodniu gościli nas w swoich domach z wizytą duszpasterską. Bardzo serdecznie dziękujmy osobom, które nas podwoziły w czasie wizyty. Bóg zapłać też wszystkim za życzliwe przyjęcie i przekazane na potrzeby parafii ofiary.

10. W tym tygodniu, chcielibyśmy odwiedzić:
jutro, w poniedziałek 14 stycznia mieszkańców Goździówki. Jeden z nas rozpocznie od n-ru 1 do n-ru 13. Tu początek wizyty od godz. 16.00. Drugi z nas rozpocznie od n-ru 27 i będzie szedł do n-ru 14. Początek wizyty od godz. 18.00.
We wtorek 15 stycznia, chcielibyśmy również odwiedzić mieszkańców Goździówki. Jeden z nas rozpocznie od n-ru 28 do n-ru 39 A. Początek wizyty od godz. 16.00. Natomiast drugi z nas rozpocznie od n-ru 43 do n-ru 40. Tu początek wizyty od godz. 18.00.
We środę 16 stycznia, chciałbym odwiedzić mieszkańców Pustelnika zamieszkujących przy ulicach Cichej, Bocznej, Krótkiej i Kopernika. Początek wizyty od godz. 18.00.
We czwartek, 17 stycznia, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Łęki. Początek wizyty od godz. 16.00. Rozpoczniemy z obu stron.
W piątek, 18 stycznia, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Cisówki. Jeden z nas rozpocznie od n-ru 1 do n-ru 21. Tu początek wizyty od godz. 16.00. Drugi z nas rozpocznie od n-ru 30 do n-ru 24 A. Tu początek wizyty od godz. 19.00.
W sobotę, 19 stycznia chcielibyśmy odwiedzić jeszcze mieszkańców Cisówki. Jeden z nas rozpocznie od n-ru 31 a drugi od końca. W sobotę początek wizyty od godz. 9.00.

11. W następnym tygodniu planujemy odwiedzić:
w poniedziałek 21 stycznia mieszkańców Kątów Goździejewskich I. Rozpoczniemy z obu stron. Początek wizyty od godz. 17.00.
We wtorek 22 stycznia, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców ul. Nadrzecznej w Pustelniku. Rozpoczęlibyśmy z obu stron. Początek wizyty od godz. 17.00.
We środę 23 stycznia, chciałbym odwiedzić mieszkańców ul. Warszawskiej, zamieszkujących po stronie numerów parzystych. Rozpocząłbym od strony leśniczówki. Początek wizyty od godziny 17.00.
We czwartek 24 stycznia, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Ciopanu. Rozpoczęlibyśmy z obu stron. Początek wizyty od godziny 16.00.
W piątek 25 stycznia, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców ul. Warszawskiej po stronie numerów nieparzystych. Jeden z nas rozpocząłby od numeru 1. Tu początek wizyty od godz. 16.00. Drugi z nas rozpocząłby od numerów najwyższych. Tu początek wizyty od godziny 19.00.
W sobotę 26 stycznia, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Kątów Goździejewskich II. Rozpoczniemy z obu stron. Początek wizyty od godziny 9.00.

12. Jeszcze dzisiaj, w zakrystii, są do nabycia kalendarze na 2019 r. Cena kalendarza wynosi 8 zł. Całkowity dochód ze sprzedaży kalendarzy, przeznaczony jest na pomoc misjonarzom z naszej diecezji pracującym w Sierra Leone w Afryce.

13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content