Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.02.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

2. Katecheza Kursu Przedmałżeńskiego bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. Młodzież planującą ślub w tym roku serdecznie zapraszam.

3. W dzisiejszą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla młodzieży kl. III gimnazjalnej i młodzieży starszej przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.

4. Również dzisiaj, po Mszach Św. o godz. 9.00, 11.00 i 12.30 przedstawię sprawozdanie duszpastersko – finansowe za 2018r.

5. W najbliższy piątek przypada doroczny Dzień Żołnierzy Wyklętych. Msza Św. w intencji zdradziecko pomordowanych przez komunistów żołnierzy polskiego podziemia będzie odprawiona o godz. 15.00. Po Mszy Św. z pocztami sztandarowymi pójdziemy na cmentarz, by zapalić znicze na grobie nieznanego żołnierza. Wszystkich do udziału we Mszy Św. i wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

6. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci wyjątkowo w ten piątek od godz. 14.30.

7. Również w piątek, po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

8. W sobotę – I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w int. Żywego Różańca a po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Żywy Różaniec. Do wspólnej modlitwy, wszystkich miłośników różańca serdecznie zapraszamy.

9. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla młodzieży kl. VII i VIII przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.

10. Moi Drodzy! Powoli zbliżamy się do świętego czasu Wielkiego Postu. Rozpoczniemy go 06 marca. Pod koniec marca 28, 29 i 30 przeżywać będziemy tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne. Program rekolekcji jest już wywieszony w gablocie przed kościołem, znajdziemy go również na naszej parafialnej stronie internetowej. Już dzisiaj, wszystkich Was moi drodzy, do udziału w rekolekcjach serdecznie zapraszam.

11. Moi Drodzy! W tym roku parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Rzymu i niektórych miejsc świętych we Włoszech. Pielgrzymka będzie pod koniec września. Jeśli ktoś by chciał, już można się zapisywać. Potrzebna jest grupa 44 osób ze względu na cenę biletu lotniczego. Zapisywać się można w zakrystii. Serdecznie zapraszam!

12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content