Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 6, 1-6)

Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego uczniowie. Gdy zaś nadszedł szabat, zaczął nauczać w synagodze; a wielu, przysłuchując się, pytało ze zdziwieniem: «Skąd to u Niego? I co to za mądrość, która Mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez Jego ręce! Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry?» I powątpiewali o Nim.
A Jezus mówił im: «Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i w swoim domu może być prorok tak lekceważony».
I nie mógł tam zdziałać żadnego cudu, jedynie na kilku chorych położył ręce i uzdrowił ich. Dziwił się też ich niedowiarstwu. Potem obchodził okoliczne wsie i nauczał.

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.03.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Z racji I Niedzieli Miesiąca, po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Dziś procesji jeszcze nie będzie. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

2. Katecheza Kursu Przedmałżeńskiego bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. Młodzież planującą ślub w tym roku serdecznie zapraszam.

3. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla młodzieży kl. VII i VIII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.

4. Jutro święto Św. Kazimierza Królewicza. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00.Do udziału we Mszy Św. serdecznie zapraszamy.

5. We środę 06 marca przypada Środa Popielcowa – tym samym rozpoczynamy tegoroczny czas Wielkiego Postu. We środę Msze Św. w naszym kościele o godz. 9.00, 18.00 i 19.30. Pamiętajmy, że we Środę Popielcową wszystkich wierzących, którzy ukończyli 14 rok życia a nie ukończyli 65 roku życia, obowiązuje post ścisły, tzn. jakościowy i ilościowy; nie wolno spożywać produktów mięsnych i pochodnych z mięsa oraz spożywamy tylko jeden posiłek do syta. Osoby młodsze lub starsze mogą – jeśli jest taka możliwość – podjąć post ścisły, ale nie jest on dla nich obowiązkowy. Nie jest on też obowiązkowy dla tych osób, które ze względu na stan zdrowia, takiej praktyki postnej podjąć nie mogą. Zatroszczmy się też o to, aby we Środę Popielcową, na rozpoczęcie Wielkiego Postu, nikogo z nas nie zabrakło. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

6. W piątek, pierwsze w tym roku wspólne nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 15.30 Droga Krzyżowa prowadzona przez dzieci i z udziałem dzieci z naszej szkoły. O godz. 16.00 Msza Św. dla dzieci i rodziców. Msza Św. wieczorna o godz. 17.30 a po Mszy Św. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Po Drodze Krzyżowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy i do udziału we Mszy Św. wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

7. W przyszłą niedzielę – I Niedziela Wielkiego Postu. Tradycyjnie po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Gorzkich Żali.

8. Moi Drodzy! Powoli zbliżamy się do świętego czasu naszych parafialnych rekolekcji. Odprawiać je będziemy pod koniec marca 28, 29 i 30. Szczegółowy program rekolekcji jest już wywieszony w gablocie przed kościołem, znajdziemy go również na naszej parafialnej stronie internetowej. Już dzisiaj, wszystkich Was moi drodzy, do udziału w rekolekcjach serdecznie zapraszam.

9. Moi Kochani! W tym roku parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Rzymu i niektórych miejsc świętych we Włoszech. Pielgrzymka będzie pod koniec września. Jeśli ktoś by chciał, już można się zapisywać. Potrzebna jest grupa 44 osób ze względu na cenę biletu lotniczego. Zapisywać się można w zakrystii. Serdecznie zapraszam!

10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content