Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Porządek Mszy Św. dziś, jak w każdą niedzielę. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Gorzkich Żali. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

2. Katecheza Kursu Przedmałżeńskiego bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. Młodzież planującą ślub w tym roku serdecznie zapraszam.

3. Dzisiaj także II Niedziela Miesiąca. Ofiary jakie złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na remonty w naszym kościele. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i pomoc z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!

4. We środę przypada 6 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Ojca Świętego Franciszka. W naszych codziennych modlitwach, tego dnia, pamiętajmy o nim w szczególny sposób.

5. W piątek, o godz. 15.30 Droga Krzyżowa prowadzona przez dzieci i z udziałem dzieci z naszej szkoły. O godz. 16.00 Msza Św. dla dzieci i rodziców. Msza Św. wieczorna o godz. 17.30 a po Mszy Św. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Po Drodze Krzyżowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy i do udziału we Mszy Św. wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach Św. do puszek, zbierać będziemy ofiary na dzieło misyjne Ad Gentes. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękujemy.

7. Bardzo serdecznie proszę Państwa Sołtysów, o zbiórkę ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz do dekoracji ołtarza przez cały rok. Za ten trud i złożone ofiary, z całego serca wszystkim dziękuję. Bóg zapłać!

8. W przyszły wtorek 19 marca w uroczystość Św. Józefa, nasza parafia została wyznaczona jako miejsce Diecezjalnego Dnia Wdzięczności za dar nawiedzenia MB w kopii cudownego obrazu Jasnogórskiego. Program tego dnia przedstawia się następująco:

9. Moi Kochani! W tym roku parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Rzymu i niektórych miejsc świętych we Włoszech. Pielgrzymka będzie pod koniec września. Jeśli ktoś by chciał, już można się zapisywać. Szczegółowy program znajdziemy w gablocie przed kościołem. Potrzebna jest grupa 44 osób ze względu na cenę biletu lotniczego. Zapisywać się można w zakrystii. Osoby już zapisane zapraszam do zakrystii po odbiór programu i oficjalne zgłoszenie w biurze turystycznym. Serdecznie zapraszam!

10. Zbliżamy się już do świętego czasu naszych parafialnych rekolekcji. Odprawiać je będziemy pod koniec marca 28, 29 i 30. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie przed kościołem, znajdziemy go również na naszej parafialnej stronie internetowej. Ale już dzisiaj, wszystkich Was moi drodzy, do udziału w rekolekcjach serdecznie zapraszam.

11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content