Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24.03.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Gorzkich Żali. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

2. Ostatnia katecheza Kursu Przedmałżeńskiego bezpośrednio po wieczornej Mszy. Św. Młodzież planującą ślub w tym roku serdecznie zapraszam.

3. Bardzo serdecznie pragnę podziękować wszystkim, którzy w miniony wtorek mogli i podjęli trud wspólnej modlitwy jak też i adoracji. Bóg zapłać za modlitwę i wspólnie przeżyty czas.

4. Jutro przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Św. w naszej parafii będą odprawiane o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. wszystkich serdecznie zapraszamy.

5. Jutro podczas Mszy Św. o godz. 18.00, dzieci z kl.III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. otrzymają książeczki pierwszokomunijne. Do udziału w tym ważnym wydarzeniu zapraszamy rodziców i wszystkich bliskich dzieci.

6. W jutrzejszą uroczystość przypada także 27 rocznica erygowania naszej diecezji. Z tej racji, po Mszy Św. wieczornej, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Akt Zawierzenia Miłosierdziu Bożemu całej naszej Diecezji Warszawsko – Praskiej.

7. Od czwartku rozpoczynamy nasze tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji znajdziemy w gablocie przed kościołem jak również na parafialnej stronie internetowej. Wszystkich do udziału w rekolekcjach serdecznie zapraszamy.

8. Spowiedź rekolekcyjna będzie we czwartek i w piątek. Są zaproszeni spowiednicy. Bardzo serdecznie proszę, byśmy w tych dniach, jak najliczniej skorzystali z sakramentalnego daru pojednania.

9. W sobotę, w ostatnim dniu rekolekcji, po każdej Mszy Św. błogosławieństwo połączone z możliwością uzyskanie odpustu zupełnego. Odpust ten możemy ofiarować za samych siebie. Natomiast ofiary które złożymy w sobotę na tacę, przeznaczamy ojcu rekolekcjoniście jako nasze podziękowanie za czas rekolekcji. Ofiary te przeznaczone są na działalność misyjno – edukacyjną zgromadzenia O.O. Redemptorystów w Afryce Wschodniej.

10. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy do puszek ofiary na pomoc misyjną Ad Gentes. Zebraliśmy 358,67 zł. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i pomoc w tym dziele z całego serca dziękuję.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.30 zapraszam na spotkanie rodziców dzieci z klasy II. Bardzo proszę, aby wszyscy rodzice byli obecni.

12. Bardzo serdecznie pragnę podziękować mieszkańcom Choin i Paniom z Żywego Różańca w Choinach, za zebrane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i do dekoracji ołtarza. Przekazanych mi zostało 494 zł. Również bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Łęki i Pani Sołtys za zebrane ofiary. Przekazanych zostało 320 zł. Bóg zapłać!

13. Pielgrzymów wyjeżdżających na pielgrzymkę do Rzymu proszę o odbieranie programu pielgrzymki i karty zgłoszenia. Bardzo tez proszę o dokonanie najpóźniej do środy pierwszej wpłaty. W tym tygodniu są już rezerwowane bilety lotnicze. Bardzo o to proszę.

14. Moi Drodzy! W tym tygodniu rozpocznie się remont i renowacja tronu ołtarzowego, będącego fragmentem starego ołtarza z naszego drewnianego kościoła. Renowacja i remont potrwają półtora do dwóch tygodni. Trochę inaczej będzie wyglądał ołtarz, ale później wszystko wróci do obecnego wyglądu.

15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.