Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 31.03.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Gorzkich Żali. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

2. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 zapraszam na spotkanie rodziców dzieci z klasy II. Bardzo proszę, aby wszyscy rodzice byli obecni.

3. We wtorek 02 kwietnia przeżywać będziemy 14 rocznicę narodzin dla nieba Św. Jana Pawła II, naszego polskiego Papieża. Starajmy się tego dnia w szczególny sposób pamiętać w dziękczynieniu Panu Bogu za jego pontyfikat i nauczanie. Niech to będzie dla nas dzień wdzięczności.

4. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. O godz. 15.30 Droga Krzyżowa z udziałem dzieci prowadzona przez młodzież gimnazjalną. Msza Św. o godz. 16.00.Spowiedź dla dzieci od godz. 15.00. Msza Św. wieczorna o godz. 17.30. Po Mszy Św. Droga Krzyżowa dla dorosłych. Po Drodze Krzyżowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszamy.

5. W sobotę wypada I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w int. Żywego Różańca a po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koło Żywego Różańca. Miłośników modlitwy różańcowej serdecznie zapraszam.

6. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna tylko we środę po Mszy Św. wieczornej.

7. Można już zgłaszać chrzty na Święta. Chrzty mogą być zarówno w pierwszy jak i w drugi dzień świąt podczas Mszy Św. o godz. 12.30. Zapraszamy.

8. W przyszłą niedzielę – I Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Gorzkich Żali.

9. Wczoraj zakończyliśmy nasze tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne. Dziękuję wszystkim, którzy w nich uczestniczyli za Waszą obecność, sakramentalne włączenie się w duchową odnowę. Bóg zapłać za to świadectwo wiary!

10. W piątek 12 kwietnia przeżywać będziemy Drogę Krzyżową, którą odprawiać będziemy na naszych ulicach. Przejdziemy tradycyjną trasą tak jak co roku. Wszystkich Was do udziału w tej Drodze Krzyżowej i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

11. Bardzo serdecznie pragnę podziękować mieszkańcom Pustelnika i Pani Sołtys Sylwii Buczek za zebrane ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego i do dekoracji ołtarza. Przekazanych mi zostało 1.230 zł. Dziękuję również mieszkańcom Kątów Goździejewskich I i P. Sołtys Cecylii Jackiewicz za zebrane na ten cel ofiar. Przekazanych zostało 700 zł. Wszystkim za pamięć serdeczne Bóg zapłać!

12. Moi Kochani! Zwracam się z prośbą, może ktoś ma i mógłby pożyczyć na czas remontu dzwonów rusztowanie. Remont potrwa ok. 6 do 8 dni. Powinien się zacząć zaraz po Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Rusztowanie musi wytrzymać w obciążeniu statycznym ok. 800 kg. Bardzo proszę o kontakt i pomoc.

13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content