Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 07.04.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś przypada I Niedziela Miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Gorzkich Żali. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Dzisiaj procesji eucharystycznej jeszcze nie będzie. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

2. W najbliższy piątek przeżywać będziemy Drogę Krzyżową, którą odprawiać będziemy na naszych ulicach. Przejdziemy tradycyjną trasą tak jak co roku. Drogę Krzyżową rozpoczniemy w kościele o godz. 18.00. Msze Św. w piątek, będą odprawiane o godz. 16.30, 17.00 i 17.30. Drogi Krzyżowej z udziałem dzieci już nie będzie. Szczególne zaproszenie kieruję do naszych strażaków, do ministrantów, bielanek, scholi, Oazy, Kółek Żywego Różańca, nauczycieli, Klubu Seniora. Wszystkich Was, każdą rodzinę, do udziału w Drodze Krzyżowej i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

3. W przyszłą niedzielę przeżywać już będziemy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Msze Św. według niedzielnego porządku. Poświęcenie palm, tylko na początku każdej Mszy Św. Jeśli pogoda pozwoli, Msze Św. rozpoczynać będziemy pod krzyżem misyjnym na zewnątrz kościoła. Tam się gromadzimy i tam rozpoczynamy Mszę Św. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i ostatnie niedzielne nabożeństwo Gorzkich Żali.

4. Przyszła niedziela to także II Niedziela Miesiąca. Ofiary złożone na tacę, przeznaczone są na prace remontowe w naszym kościele. Te ofiary przeznaczone są jeszcze na remont dzwonów.

5. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i we środę po Mszy Św. wieczornej.

6. Można już zgłaszać chrzty na Święta. Chrzty mogą być zarówno w pierwszy jak i w drugi dzień świąt podczas Mszy Św. o godz. 12.30. Zapraszamy.

7. Moi Drodzy! Powoli zbliżamy się do końca tegorocznego Wielkiego Postu. Przyszły tydzień to już Wielki Tydzień, przygotowujący nas bezpośrednio do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W Wielki Czwartek, uroczystą Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczynamy obchody Świętego Triduum Paschalnego. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek, uroczyste liturgie o godz. 18.00. W Wielką Sobotę, liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczynamy o godz. 19.00. Szczegółowy program Świętego Triduum Paschalnego będzie już w tygodniu wywieszony w gablocie, oraz znajdziemy go na stronie internetowej parafii. Już dzisiaj, Wszystkich Was, do udziału w liturgii w te święte dni, serdecznie zapraszam.

8. Bardzo serdecznie pragnę podziękować mieszkańcom Kątów Goździejewskich II i P. Katarzynie Brewczyńskiej, za zebrane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i do dekoracji ołtarza. Przekazanych mi zostało 567 zł. Wszystkim za pamięć serdeczne Bóg zapłać!

9. Moi Drodzy! Dyrekcja Dróg Krajowych rozpoczęła budowę nowego mostu na ulicy Warszawskiej. Zwracam się z prośbą do wszystkich, korzystających z objazdu w Pustelniku czy przez Goździówkę o zdjęcie nogi z gazu. Zwolnijmy, bo przy tych objazdach mieszkają ludzie. Te tumany kurzu wcale nie świadczą o tym, że jedzie dobry kierowca. Pamiętajmy też, że jest to teren zabudowany. Może jechać i 20 na godz. i też się zdąży a może dzięki temu nie przyspieszymy jakiemuś dziecku czy starszej osobie spoczynku wiecznego na cmentarzu.

10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content