Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 15, 9-17)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 14.04.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś, wraz z całym Kościołem przeżywamy Niedzielę Palmową. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Poświęcenie palm na początku każdej Mszy Św. Po Mszy Św. o godz. 9.00 ostatnie w tym roku niedzielne nabożeństwo Gorzkich Żali. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

2. Dzisiejsza niedziela to także II Niedziela Miesiąca. Ofiary, które złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na prace remontowe w naszym kościele. Te ofiary przeznaczone są jeszcze na remont dzwonów.

3. W dniu dzisiejszym, przeżywamy także 1053 rocznicę Chrztu Polski. W naszych modlitwach w szczególny sposób pamiętajmy dziś o naszej Ojczyźnie.

4. Niedzielą Palmową Męki Pańskiej, rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Spowiedź w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17.00. Spowiadać będziemy do godz. 19.00, chyba że będzie trzeba dłużej.

5. W tym tygodniu, kancelaria będzie czynna w poniedziałek, wtorek i we środę po Mszy Św. wieczornej.

6. W najbliższy czwartek, uroczystą Liturgią Wieczerzy Pańskiej, rozpoczynamy święte Triduum Paschalne. Wielkoczwartkowa Liturgia, upamiętnia ustanowienie przez Pana Jezusa sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Sprawować ją będziemy o godz. 18.00. Zatroszczmy się o to, by w tym wydarzeniu uczestniczyć, by przyjąć w tym wyjątkowym dniu Komunię Św. Po Liturgii, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. „ciemnicy”. Możliwość adoracji i prywatnej modlitwy do godz. 21.00. Z udziałem w Liturgii Wieczerzy Pańskiej, łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Wszystkich Was, do udziału i wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

7. W piątek przeżywamy dzień, w którym Jezus został ofiarowany jako nasza Pascha. To dzień rozmyślania nad męką i śmiercią naszego Pana i Odkupiciela. Od godz. 8.00 możliwość adoracji Pana Jezusa w ciemnicy. O godz. 15.00, w godzinie śmierci Pana Jezusa, rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Uroczysta Liturgia Męki Pańskiej, z adoracją krzyża, sprawowana będzie w naszej parafii o godz. 18.00. Ofiary składane przy adoracji krzyża, przeznaczone są na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po Liturgii, w procesji, przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego. Możliwość adoracji i prywatnej modlitwy w ciszy do godz. 21.00. Z udziałem w Liturgii Wielkopiątkowej, łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Pamiętajmy też, że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły – czyli ilościowy, spożywamy jeden posiłek do syta, i jakościowy, nie spożywamy mięsa i pochodnych od mięsa. Wszystkich Was, do udziału i wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy. Niech w dniu śmierci naszego Zbawiciela, nikogo z nas nie zabraknie przy Jego krzyżu.

8. W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając mękę i śmierć Pana Jezusa oraz Jego zstąpienie do otchłani, a także w modlitwie i poście oczekuje na Jego zmartwychwstanie. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 8.00. Święcenie pokarmów od godz. 9.00 do godz. 14.00 co pół godziny. O godz. 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Pamiętajmy, na liturgię Wigilii Paschalnej przynosimy nasze świece chrzcielne. Z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach.

9. Przy okazji święcenia pokarmów na nasze stoły wielkanocne możemy nabyć u ministrantów wodę święconą. Nie zapominajmy też, że do zakończenia Wigilii Paschalnej obowiązuje nas post paschalny.

10. W te święte dni Triduum Paschalnego, bardzo serdecznie zapraszam do adoracji ministrantów, bielanki, Panie i Panów z Żywego Różańca, naszych strażaków oraz każdego z Was moi drodzy. Znajdźmy wreszcie trochę czasu by pobyć z Panem Jezusem w modlitewnej ciszy. Zapraszam Was wszystkich z całego serca.

11. Zwracam się też z prośbą, kto mógłby, to bardzo proszę o wsparcie dla naszych sypaczek w kwiatkach. Każda ilość jest mile widziana i potrzebna.

12. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja tradycyjnie o godz. 6.00. Zapraszam bardzo serdecznie Was wszystkich a szczególnie ministrantów, bielanki, Panie i Panów z Żywego Różańca, strażaków. Później Msze Św. o godz. 11.00 i 12.30. Wieczorem, Mszy Św. nie będzie. Po Mszy Św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

13. Rezurekcja to czas kultywowania prastarej polskiej tradycji. Proszę Was bardzo serdecznie, by ziemia się trzęsła ale trochę dalej od osób uczestniczących w procesji.

14. W Poniedziałek Wielkanocny, Msze Św. według porządku niedzielnego. Taca z drugiego dnia świąt, przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby KUL-u.

15. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w Poniedziałek Wielkanocny, po Mszy Św. o godz. 11.00.

16. W miniony piątek przeżywaliśmy Drogę Krzyżową na ulicach Pustelnika. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować za rozmieszczone stacje po trasie, dziękuję naszym strażakom za udział i pomoc w bezpiecznym przejściu trasy. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do osób czytających rozważania, szczerze Wam jestem wdzięczny, że podjęliście się tego niełatwego zadania. Dziękuję Wszystkim, za Waszą obecność i wspólną modlitwę. Bóg zapłać za tak piękny wieczór.

17. Jeszcze raz chciałbym podziękować za przeprowadzenie zbiórki ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego i do dekoracji ołtarza przez cały rok. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary. Również i indywidualnym darczyńcom. W tym roku łącznie przekazaliście na ten cel 7.864 zł. Bóg zapłać Wam kochani.

18. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content