Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 21.04.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś, wraz z całym Kościołem przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Dziś Msze Św. jeszcze o godz. 11.00 i 12.30. Wieczorem, Mszy Św. nie będzie. Po Mszy Św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Św. według porządku niedzielnego. Taca z drugiego dnia świąt, przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby KUL-u.

3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w Poniedziałek Wielkanocny, po Mszy Św. o godz. 11.00.

4. W dni Oktawy Wielkanocnej, Nowenna do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Św. a we czwartek po Mszy Św. o godz. 8.00 rano.

5. W piątek z racji Oktawy Wielkiej Nocy, post nas nie obowiązuje.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Miłosierdzia Bożego – Niedziela Miłosierdzia. Po Mszy Św. o godz. 9.00 uroczyste nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Każdy, kto w przyszłą niedzielę przed Najświętszym Sakramentem pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego, zyskuje odpust zupełny. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

7. Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę na tacę, przeznaczone są na dzieła charytatywne Caritas w naszej diecezji.

8. Moi kochani! Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do tak głęboko przeżywanych przez wielu z nas, dni Triduum Paschalnego i świąt Wielkanocy. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Państwu nauczycielom za włączenie się i życzliwą pomoc przy rekolekcjach szkolnych, dyrekcji naszej szkoły za tak dobrą organizację. Bóg zapłać Wam moi drodzy! Jeszcze raz gorąco dziękuję wszystkim za zaangażowanie się w Drogę Krzyżową ulicami Pustelnika. Dziękuję serdecznie Wszystkim Mamom za zaangażowanie się i zorganizowanie bielanek i sypaczek. Dziękuję Wam za Waszą obecność, mamom za pomoc przy organizacji procesji. Dziękuję młodzieży Oazowej za pomoc w przygotowaniu komentarzy na całe Triduum Paschalne. Wszystkim Paniom za przygotowanie feretronów, Państwu z Kółek Żywego Różańca. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli w tym trudnym momencie nasze sypaczki kwiatami. Szczególne słowa podziękowania kieruję do ministrantów, do lektorów za Waszą obecność i czynny udział w tych tak ważnych w życiu parafii wydarzeniach. Bardzo serdecznie dziękuję P. Przemkowi za przygotowanie muzyczne Triduum Paschalnego, naszej scholi, za Waszą obecność i czynny udział w Triduum. Bardzo serdecznie pragnę też podziękować Wszystkim za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Chciałbym też bardzo serdecznie podziękować naszym strażakom, za Waszą życzliwość, zaangażowanie, serce i taką szczerą chęć pomocy. Bóg Wam zapłać! Pozwólcie moi drodzy, że w tych podziękowaniach, szczególne słowa wdzięczności skieruję teraz do Pana Wiesława i Pani Żanety za przygotowane dekoracje i kompozycje kwiatowe, za Wasz trud i pracę przed świętami, aby udało się ze wszystkim zdążyć. Bardzo Wam dziękuję! Bóg zapłać! Na koniec, chciałbym bardzo serdecznie podziękować ks. Jakubowi za Jego obecność wśród nas i wytrwałą posługę w konfesjonale. Bóg Ci zapłać Jakubie! Wam Wszystkim moi drodzy, też serdeczne słowa podziękowania za Waszą obecność, wspólną modlitwę, za Wasze świadectwo wiary.

9. W tym tygodniu, kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek, we środę i w piątek.

10. Na ten świąteczny czas, od nas pracujących w tej parafii, przyjmijcie kochani najserdeczniejsze życzenia. Zmartwychwstały Pan, niesie nam prawdziwą radość i wesele. Życzę Wam wszystkim jak również wszystkim Waszym bliskim, naszym gościom, tej Paschalnej radości, pokoju, wszelakiego dobra. To są dary Zmartwychwstałego Pana dla każdego z nas. Niech nowe życie, które przynosi nam Zmartwychwstanie będzie nowym w codzienności każdego z nas. Pan Zmartwychwstał! Szczęść Boże Wszystkim!

11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content