Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

II NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – UROCZYSTOŚĆ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 28.04.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dzisiaj, w II Niedzielę Wielkanocną – wraz z całym Kościołem, przeżywamy uroczystość Miłosierdzia Bożego. Za chwilę, po tej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Każdy, kto dzisiaj, przed Najświętszym Sakramentem pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego, zyskuje odpust zupełny. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

2. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

3. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę, przeznaczone są na dzieła charytatywne Caritas w naszej diecezji.

4. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej Ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia. Zatroszczmy się o to, by dobro, miłość, pokój, były dla nas wartościami, którymi dzielimy się z naszymi bliźnimi a troska o nich niech będzie miłosierdziem czynionym w życiu.

5. Jutro obchodzimy święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i patronki Europy. Do udziału we Mszy Św. serdecznie zapraszamy.

6. We wtorek przeżywać będziemy uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i do udziału we Mszy Św. wszystkich serdecznie zapraszamy.

7. Od środy rozpoczynamy miesiąc maj i nabożeństwa majowe. W naszej parafii, nabożeństwa majowe będą odprawiane w dni powszednie po wieczornej Mszy Św. – we czwartki po Mszy Św. o godz. 8.00 – a w niedziele i uroczystości o godz. 17.30. Wszystkich, do udziału w nabożeństwach, serdecznie zapraszamy.

8. W piątek 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Podczas nabożeństwa, odnowimy milenijny Akt oddania Polski Najświętszej Maryi, Królowej Polski. Do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i do udziału we Mszy Św. wszystkich serdecznie zapraszamy.

9. W uroczystość 3 Maja obchodzić będziemy święto naszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczysta Msza Św. w intencji druhen i druhów OSP o godz. 12.30. Wszystkich do wspólnej modlitwy w ich intencji serdecznie zapraszamy. W tym dniu, po wszystkich Mszach Św. przed kościołem zbierać będziemy ofiary na zakup lekkiego samochodu z wyposażeniem do ratowania życia.

10. W piątek, przypada też I Piątek Miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi. Spowiadać będziemy podczas każdej Mszy Św.

11. Również w piątek, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie młodzieży gimnazjalnej i ponad gimnazjalnej, przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o obecność.

12. W sobotę wypada I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w intencjach Żywego Różańca. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koło Żywego Różańca. Wszystkich miłośników modlitwy różańcowej serdecznie zapraszamy.

13. W przyszłą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Wszystkich serdecznie zapraszamy a szczególnie mnistrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, naszych strażaków.

14. Również w przyszłą niedzielę, podczas Mszy Św. o godz. 15.00, dzieci kl. III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św., przeżywać będą uroczystość odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego. Na to ważne wydarzenie, zapraszamy wszystkich rodziców, bliskich dzieci a szczególnie rodziców chrzestnych. Proszę, aby wszystkie dzieci miały swoje świece chrzcielne.

15. Po Mszy Św. godz. 12.30 spotkanie młodzieży gimnazjalnej i ponad gimnazjalnej, przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.

16. W przyszłą środę 8 maja, przeżywać będziemy uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, patrona Polski. Jest to też dzień naszego II odpustu parafialnego. Uroczysta Msza Św. odpustowa o godz. 18.00. Po Mszy Św. procesja eucharystyczna. Do udziału w tych uroczystościach, już dziś, wszystkich serdecznie zapraszamy.

17. Zakończyliśmy prace przy uziemieniu instalacji elektrycznej w naszym kościele. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować Panom Andrzejowi i Wojciechowi Kaim, za podjęcie się i szybkie, fachowe wykonanie tej pracy. Bóg Wam zapłać za pomoc i wsparcie naszych prac przy dzwonach.

18. Remont naszych dzwonów rozpoczynamy 06 maja. Wtedy rozpoczną się pomiary i badania oraz prace przygotowawcze. Zakończenie prac przewidziane jest na 16 maja. Ponieważ trzeba na wieżę dostarczyć rusztowania, dlatego zwracam się do Panów z serdeczną prośbą o pomoc. Kto z Panów mógłby w sobotę 04 maja od godziny 8.00, pomóc przy tych pracach, to bardzo proszę o tę pomoc. Dwie czy trzy osoby niewiele tu zdziałają. Każdego z Panów serdecznie do pomocy zapraszam.

19. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.