Słowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 28, 16-20)

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:
«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

III NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 05.05.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dzisiaj, przypada I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Wszystkich serdecznie zapraszamy a szczególnie mnistrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, naszych strażaków.

2. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszamy.

3. Również dzisiaj, podczas Mszy Św. o godz. 15.00, dzieci kl. III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św., przeżywać będą uroczystość odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego. Na to ważne wydarzenie, zapraszamy wszystkie dzieci, rodziców, bliskich dzieci a szczególnie rodziców chrzestnych. Proszę, aby wszystkie dzieci miały swoje świece chrzcielne.

4. Po Mszy Św. godz. 12.30 spotkanie młodzieży gimnazjalnej i ponad gimnazjalnej, przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.

5. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszej parafii codziennie po wieczornej Mszy Św. Wyjątek stanowi czwartek, w ten dzień nabożeństwo majowe jest odprawiane o godz. 8.30. W niedziele i uroczystości, nabożeństwa majowe są odprawiane o godz. 17.30.

6. Jutro przeżywać będziemy święto, Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Zachęcamy i zapraszamy do udziału we Mszy Św.

7. We środę 8 maja, przeżywać będziemy uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, patrona Polski. Jest to też dzień naszego II odpustu parafialnego. We środę, z racji uroczystości, nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Uroczysta Msza Św. odpustowa o godz. 18.00. Podczas tej Mszy Św. pożegnamy Ks. Jakuba, który przez wiele miesięcy pomagał i pracował w naszej parafii. Do udziału w tych uroczystościach i do wspólnej modlitwy, wszystkich serdecznie zapraszamy.

8. W przyszłą niedzielę przypada II Niedziela Miesiąca. Z tej racji, ofiary składane na tacę przeznaczone są na niezbędne prace remontowe w naszym kościele. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i pomoc serdecznie dziękuję.

9. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie z rodzicami dzieci kl. IV, przeżywających w tym roku Rocznicę I Komunii Św. Rodziców proszę o konieczną obecność.

10. W ubiegłą niedzielę, zbieraliśmy na tacę ofiary przeznaczone na dzieła charytatywne Caritas w naszej diecezji. Zebraliśmy 1.587,5 zł. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i wsparcie serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!

11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content