Słowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 28, 16-20)

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:
«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

IV NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 12.05.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszamy.

2. Dzisiaj, z racji II Niedzieli Miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone są na niezbędne prace remontowe w naszym kościele. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i pomoc serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!

3. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszej parafii codziennie po wieczornej Mszy Św. Wyjątek stanowi czwartek, w ten dzień nabożeństwo majowe jest odprawiane o godz. 8.30. W niedziele i uroczystości, nabożeństwa majowe są odprawiane o godz. 17.30.

4. We wtorek, przeżywać będziemy święto, Św. Macieja Apostoła. Zachęcamy i zapraszamy do udziału we Mszy Św.

5. We czwartek, przeżywać będziemy uroczystość Św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i metropolii warszawskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy Św.

6. W najbliższy piątek o godz. 18.00, przeżywać będziemy wraz z naszą młodzieżą uroczystość Bierzmowania, której przewodniczył będzie Ks. Bp Marek Solarczyk. W tym dniu, wyjątkowo, ze względu na uroczystość Bierzmowania, nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Na uroczystość zapraszam młodzież, rodziców, chrzestnych i wszystkich bliskich młodzieży bierzmowanej.

7. Spowiedź przed Bierzmowaniem będzie we czwartek od godz. 18.00. Zapraszam rodziców, chrzestnych czy też młodzież do korzystania ze spowiedzi już od poniedziałku. Spowiedź będzie pół godziny przed każdą Mszą Św.

8. Uroczystość I Komunii Św. naszych dzieci, będziemy przeżywali w niedzielę 26 maja, podczas Mszy Św. o godz. 9.00. Bardzo serdecznie proszę wszystkie osoby, które nie są bliskimi dzieci, o wybranie innej godziny Mszy Św. Chodzi o to, by dla rodzin i bliskich, było jak najwięcej miejsca.

9. Natomiast Uroczystość Rocznicy I Komunii Św. dzieci z kl. IV, będziemy przeżywali w niedzielę 02 czerwca, także podczas Mszy Św. o godz. 9.00. Tu również bardzo serdecznie proszę wszystkie osoby, które nie są bliskimi dzieci rocznicowych, o wybranie innej godziny Mszy Św., aby dla rodzin i bliskich tych dzieci, było jak najwięcej miejsca.

10. Bardzo proszę młodzież planującą ślub w przyszłym roku, by już zgłaszać termin ślubu. Proszę też osoby, które chciałyby za swoich bliskich zamówić Msze Św. gregoriańskie, o zgłaszanie w zakrystii.

11. W przyszłą niedzielę, ofiary złożone na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwe serdecznie dziękuję.

12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content