Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

V NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 19.05.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszamy.

2. Ofiary złożone dzisiaj na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie, serdecznie dziękuję.

3. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszej parafii codziennie po wieczornej Mszy Św. Wyjątek stanowi czwartek, w ten dzień nabożeństwo majowe jest odprawiane o godz. 8.30. W niedziele, nabożeństwa majowe są odprawiane o godz. 17.30.

4. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy Św. o godz. 9.00, przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii Św. naszych dzieci z kl. III. Bardzo serdecznie proszę wszystkie osoby, które nie są bliskimi dzieci, o wybranie innej godziny Mszy Św. Chodzi o to, by dla rodzin i bliskich, było jak najwięcej miejsca.

5. Spowiedź dla dzieci, bliskich, chrzestnych, będzie w sobotę od godz. 10.00. Z dziećmi spotykamy się o godz. 9.45. W sobotę spowiadać będzie trzech księży. Rodzice, bliscy, chrzestni, mogą też skorzystać ze spowiedzi we środę lub w piątek. Taka możliwość będzie od godz. 19.00 do 19.30.

6. W następnym tygodniu, przeżywać będziemy wraz z dziećmi Biały Tydzień. Spotykać się będziemy codziennie na Mszy Św. o godz. 18.00. Zapraszam rodziców i wszystkich bliskich dzieci.

7. Natomiast za dwa tygodnie, w niedzielę 02 czerwca, również podczas Mszy Św. o godz. 9.00, przeżywać będziemy Uroczystość Rocznicy I Komunii Św. dzieci z kl. IV. Tu również bardzo serdecznie proszę wszystkie osoby, które nie są bliskimi dzieci rocznicowych, o wybranie innej godziny Mszy Św., aby dla rodzin i bliskich tych dzieci, było jak najwięcej miejsca.

8. W ubiegłą niedzielę, zbieraliśmy ofiary przeznaczone na niezbędne prace remontowe w naszym kościele. Zebraliśmy na ten cel 2.801,92 zł. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i pomoc serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!

9. Trwa już remont naszych dzwonów. Od jutra już będą zdjęte. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować przy tej okazji tym wszystkim osobom, które chciały pomóc, za Waszą życzliwość i serdeczną troskę. Bardzo serdecznie chcę podziękować P. Bogdanowi Bąkowskiemu, za okazaną pomoc i życzliwość. Niestety, ze względów bezpieczeństwa, konieczne były inne rozwiązania. Niemniej jednak, bardzo serdecznie dziękuję.

10. Bardzo proszę młodzież planującą ślub w przyszłym roku, by już zgłaszać termin ślubu. Proszę też osoby, które chciałyby za swoich bliskich zamówić Msze Św. gregoriańskie na przyszły rok, o zgłaszanie w zakrystii.

11. Moi Drodzy! Powoli zbliżamy się do uroczystości Bożego Ciała. W tym roku, przeżywać ją będziemy 20 czerwca. W związku z tą uroczystością, bardzo serdecznie proszę w tym roku o przygotowanie ołtarzy:
I ołtarz: mieszkańców Pustelnika z całej ulicy Słonecznej (z części Pustelnika i Kątów Goździejewskich I) oraz mieszkańców domków za szkołą z Kątów Goździejewskich I.
II ołtarza: mieszkańców Cisówki
III ołtarza: mieszkańców Gorzanki
IV ołtarza: mieszkańców Goździówki i ul. Goździk

12. W miniony piątek, przeżywaliśmy wraz z naszą młodzieżą, uroczystość Bierzmowania. Dziękuję młodzieży za godne zachowanie, za zaangażowanie. Dziękuję rodzicom za Waszą obecność, świadkom. Dziękuję Pani Żanecie i Panu Wiesławowi za dekoracje i przygotowanie kościoła. Panu Przemkowi za śpiew.

13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content