Słowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 28, 16-20)

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:
«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

VI NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 26.05.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszamy.

2. W dzisiejszą niedzielę, podczas Mszy Św. o godz. 9.00, przeżywaliśmy Uroczystość I Komunii Św. naszych dzieci z kl. III. Od jutra, wraz z nimi, przeżywać będziemy „Biały Tydzień”. Spotykać się będziemy codziennie na Mszy Św. o godz. 18.00. „Biały Tydzień” zakończymy w piątek wręczeniem obrazków.

3. W piątek przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Do wspólnej modlitwy i do udziału we Mszy Św. wszystkich serdecznie zapraszam.

4. Również w piątek rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Św. Nowennę będziemy odprawiali podczas nabożeństwa.

5. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszej parafii codziennie po wieczornej Mszy Św. W ten czwartek, wyjątkowo z racji „Białego Tygodnia” nabożeństwo majowe będzie odprawiane również o godz. 18.30. W niedziele, nabożeństwa majowe są odprawiane o godz. 17.30.

6. Od najbliższej soboty, 01 czerwca – rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, zwanych nabożeństwem czerwcowym. Będą one odprawiane według tego samego porządku jak nabożeństwa majowe. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.

7. Ze względu na ogólnopolską pielgrzymkę Kółek Różańcowych na Jasną Górę, w najbliższą sobotę nie będzie Mszy Św. i spotkania Kółek Różańcowych.

8. W przyszłą niedzielę 02 czerwca, podczas Mszy Św. o godz. 9.00, przeżywać będziemy Uroczystość Rocznicy I Komunii Św. dzieci z kl. IV. Bardzo serdecznie proszę wszystkie osoby, które nie są bliskimi dzieci rocznicowych, o wybranie innej godziny Mszy Św., aby dla rodzin i bliskich tych dzieci, było jak najwięcej miejsca.

9. Spowiedź dla dzieci, bliskich, chrzestnych, będzie w sobotę od godz. 10.00. Z dziećmi spotykamy się o godz. 9.45. W sobotę spowiadać będzie trzech księży. Rodzice, bliscy, chrzestni, mogą też skorzystać ze spowiedzi we środę lub we czwartek. Taka możliwość będzie od godz. 19.00 do 19.30.

10. W ubiegłą niedzielę, zbieraliśmy na tacę ofiary przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Zebraliśmy 1.527,50 zł. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie, serdecznie dziękuję.

11. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Powoli kończymy okres wielkanocny i kończy się też czas spowiedzi wielkanocnej. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy jeszcze ze spowiedzi wielkanocnej nie skorzystali, aby to uczynili w tych dniach. Spowiedź w dni powszednie jest codziennie, pół godziny przed Mszą Św.

12. Przyszła niedziela to także I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Wyjątkowo w przyszłą niedzielę, nabożeństwo adoracyjne wraz z procesją po sumie o godz. 12.30. Zmiana ta jest ze względu na Rocznicę I Komunii Św. dzieci.

13. Również w przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. przed kościołem, zbierać będziemy ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie, serdecznie dziękuję.

14. Moi Drodzy! Powoli zbliżamy się do uroczystości Bożego Ciała. W tym roku, przeżywać ją będziemy 20 czerwca. W związku z tą uroczystością, bardzo serdecznie proszę w tym roku o przygotowanie ołtarzy:
I ołtarz: mieszkańców Pustelnika z całej ulicy Słonecznej ( z części Pustelnika i Kątów Goździejewskich I) oraz mieszkańców domków za szkołą z Kątów Goździejewskich I.
II ołtarza: mieszkańców Cisówki
III ołtarza: mieszkańców Gorzanki
IV ołtarza: mieszkańców Goździówki i ul. Goździk

15. Bardzo serdecznie zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w najbliższy wtorek. Spotkamy się na plebanii o godz. 20.00.

16. W niedzielę 09 czerwca o godz. 11.00 Msza Św. w intencji wszystkich rodzin a po Mszy Św. na boisku szkolnym odbędzie się X Piknik Rodzinny w Pustelniku. W imieniu Dyrekcji Szkoły, Rady Rodziców, Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Dziecka, wszystkie rodziny, dzieci, do udziału we Mszy Św. i w pikniku serdecznie zapraszam. Będzie wiele atrakcji.

17. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content