Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

VII NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 02.06.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Powoli kończymy okres wielkanocny i kończy się też czas spowiedzi wielkanocnej. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy jeszcze ze spowiedzi wielkanocnej nie skorzystali, aby to uczynili w tych dniach. Spowiedź w dni powszednie jest codziennie, pół godziny przed Mszą Św.

2. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszamy.

3. W dzisiejszą niedzielę, podczas Mszy Św. o godz. 9.00, przeżywaliśmy Uroczystość Rocznicy I Komunii Św. naszych dzieci z kl. IV. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Oby potrafili iść przez życie w przyjaźni z Jezusem.

4. Dzisiaj przypada także I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Wyjątkowo dzisiaj nabożeństwo adoracyjne wraz z procesją po sumie o godz. 12.30. Zmiana ta jest ze względu na Rocznicę I Komunii Św. dzieci.

5. Również w dzisiejszą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. przed kościołem, zbieramy do puszek ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie, serdecznie dziękuję.

6. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w naszej parafii codziennie po wieczornej Mszy Św. Wyjątek stanowi czwartek. Tego dnia nabożeństwo jest po Mszy Św. o godz. 8.00 W niedziele, nabożeństwa czerwcowe są odprawiane o godz. 17.30.

7. Do niedzieli Zesłania Ducha Św. w czasie nabożeństwa czerwcowego, odprawiamy Nowennę do Ducha Św. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

8. W piątek, przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.15. Msza Św. o godz. 17.00. Msza Św. wieczorna o godz. 18.00 a po niej nabożeństwo czerwcowe z Nowenną do Ducha Św.

9. W przyszłą niedzielę, przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Św. Dzień Pięćdziesiątnicy, kończy radosne obchody czasu Zmartwychwstania Pana Jezusa. W tym dniu, kończy się również czas spowiedzi wielkanocnej. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy jeszcze ze spowiedzi wielkanocnej nie skorzystali, aby to uczynili w tych dniach. Spowiedź w dni powszednie jest codziennie, pół godziny przed Mszą Św.

10. W przyszłą niedzielę, możemy uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach, przez pobożny udział w śpiewie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź. Do uzyskania łask odpustu serdecznie wszystkich zapraszam.

11. Przyszła niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tacę, przeznaczone są na niezbędne prace w naszym kościele. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę, przeznaczamy na zakup nowego nagłośnienia przenośnego. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Nowe nagłośnienie będzie nam niezbędnie potrzebne.

12. Zakończyliśmy prace przy remoncie naszych dzwonów. Prace zostały zakończone w ubiegłą sobotę. Remont dzwonów kosztował 19.500 zł., koszt wynajęcia rusztowań, ich montaż i demontaż 14.000 zł. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować P. Janowi i Ewie Płochockim za ich życzliwą pomoc i wsparcie. Bóg Wam zapłać moi drodzy.

13. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci komunijnych i rodzicom dzieci rocznicowych za dar ołtarza. Parafia otrzymała dwa relikwiarze na relikwie Św. Jana Pawła II i Św. Siostry Faustyny. Bóg Wam zapłać kochani! Dziękuję również pielgrzymom, którzy wczoraj byli w Częstochowie za przekazany parafii dar nowych kompletów bielizny kielichowej. Bóg zapłać za życzliwą pamięć!

14. Z racji zbliżającej się do uroczystości Bożego Ciała, w tym roku, bardzo proszę osoby zaangażowane w dekoracje ołtarzy o kontakt z P. Żanetą Jackiewicz.

15. W przyszłą niedzielę 09 czerwca o godz. 11.00 Msza Św. w intencji wszystkich rodzin a po Mszy Św. na boisku szkolnym odbędzie się X Piknik Rodzinny w Pustelniku. W imieniu Dyrekcji Szkoły, Rady Rodziców, Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Dziecka, wszystkie rodziny, dzieci, do udziału we Mszy Św. i w pikniku serdecznie zapraszam. Będzie wiele atrakcji.

16. Natomiast we wtorek 11 czerwca, zapraszam osoby z komitetu organizującego Dni Kultury Ziemi Pustelnickiej na spotkanie. Spotykamy się na plebanii o godz. 20.00.

17. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.