Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 09.06.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Św. Tym samym kończymy okres wielkanocny, od jutra rozpoczynamy tzw. Czas Zwykły.

2. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszamy.

3. Dzisiaj, możemy uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach, przez pobożny udział w śpiewie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź. Do uzyskania łask odpustu serdecznie wszystkich zapraszam.

4. Dzisiejsza niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary złożone dzisiaj na tacę, przeznaczamy na zakup nowego nagłośnienia przenośnego. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Nowe nagłośnienie będzie nam niezbędnie potrzebne.

5. Dzisiaj, o godz. 11.00 Msza Św. w intencji wszystkich rodzin a po Mszy Św. na boisku szkolnym odbędzie się X Piknik Rodzinny w Pustelniku. W imieniu Dyrekcji Szkoły, Rady Rodziców, Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Dziecka, wszystkie rodziny, dzieci, do udziału we Mszy Św. i w pikniku serdecznie zapraszam. Będzie wiele atrakcji.

6. Jutro przeżywać będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Do wspólnej modlitwy i do udziału we Mszy Św. wszystkich serdecznie zapraszam.

7. W najbliższy wtorek 11 czerwca, zapraszam osoby z komitetu organizującego Dni Kultury Ziemi Pustelnickiej na spotkanie. Spotykamy się w tym samym składzie jak w ubiegłym roku, na plebanii o godz. 20.00.

8. We czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wszystkich zachęcam i zapraszam do udziały we Mszy Św.

9. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w naszej parafii codziennie po wieczornej Mszy Św. Wyjątek stanowi czwartek. Tego dnia nabożeństwo jest po Mszy Św. o godz. 8.00 W niedziele, nabożeństwa czerwcowe są odprawiane o godz. 17.30.

10. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy Św. do puszek zbierać będziemy dobrowolne ofiary na stypendia dla studiujących księży.

11. W ubiegłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. przed kościołem, zbieraliśmy do puszek ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Zebranych zostało 189,73 zł. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie, serdecznie dziękuję.

12. Z racji zbliżającej się do uroczystości Bożego Ciała, bardzo proszę osoby zaangażowane w dekoracje ołtarzy o kontakt z P. Żanetą Jackiewicz.

13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.