Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 16.06.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ta uroczystość uświadamia nam, że trzeba każdemu z nas, jak najpełniej w całym naszym życiu oddawać cześć Bogu w Trójcy Jedynemu.

2. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszamy.

3. Dzisiaj, po każdej Mszy Św. do puszek zbieramy dobrowolne ofiary na stypendia dla studiujących księży. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc serdecznie dziękuję.

4. Powoli zbliżamy się do zakończenia roku szkolnego. W poniedziałek zapraszam do spowiedzi młodzież gimnazjalną i kl. VIII. We wtorek zapraszam do spowiedzi klasy III, IV, V, VI i VII. Spowiedź w poniedziałek i we wtorek od godz. 16.15. Serdecznie zapraszamy.

5. We środę o godz. 8.00 uroczysta Msza Św. na zakończenie roku szkolnego. Po Mszy Św. przejdziemy do szkoły na oficjalną uroczystość zakończenia roku szkolnego.

6. We czwartek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. W tym dniu, porządek Mszy Świętych będzie następujący: Msze Św. będą o godz. 8.00 i 9.00. Uroczysta Suma po której wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy tradycyjnie o godz. 11.00. Nabożeństwo czerwcowe tradycyjnie odprawiać będziemy podczas procesji. Wszystkich do udziału w procesji Bożego Ciała bardzo serdecznie zapraszam a szczególnie mnistrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, naszych strażaków. Pamiętajmy, że w uroczystość Bożego Ciała obowiązuje nas udział we Mszy Św.

7. Przez cały tydzień Oktawy Bożego Ciała, po nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna wokół kościoła. Wszystkich do udziału w procesjach bardzo serdecznie zapraszam a szczególnie mnistrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca i oczywiście naszych strażaków.

8. W ub. niedzielę, zbieraliśmy na tacę ofiary, które były przeznaczone na zakup nowego nagłośnienia przenośnego, tak bardzo potrzebnego nam na zbliżającą się uroczystość Bożego Ciała. Zebraliśmy 2808,08 zł. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję. W miniony poniedziałek, nowe nagłośnienie zostało zamówione. Kosztować będzie ok. 3.000 zł.

9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content