Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.06.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną z racji oktawy Bożego Ciała o godz. 17.30. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.

2. W dniu dzisiejszym przeżywamy również 14 rocznicę święceń biskupich pasterza naszej diecezji Ks. B-pa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy o nim w naszych codziennych modlitwach.

3. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Do udziału we Mszy Św. wszystkich serdecznie zapraszam.

4. Przez cały tydzień Oktawy Bożego Ciała, czyli do czwartku, codziennie po nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna wokół kościoła. Wszystkich do udziału w procesjach bardzo serdecznie zapraszam a szczególnie mnistrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca i oczywiście naszych strażaków.

5. We czwartek, z racji zakończenia oktawy Bożego Ciała, zmieniony będzie porządek Mszy Św. We czwartek, Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 18.00, nabożeństwo czerwcowe i procesja kończąca uroczystości Oktawy. Wszystkich do udziału we Mszy Św. i procesji serdecznie zapraszam.

6. W piątek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas nabożeństwa czerwcowego, odmówimy Akt Wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Z udziałem w nabożeństwie łączy się w tym dniu możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Wszystkich Was, moi drodzy, do udziału we Mszy Św. i w nabożeństwie serdecznie zapraszam.

7. Z racji piątkowej uroczystości nie obowiązuje nas post.

8. W sobotę przypada uroczystość Św. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary jakie w tym dniu składamy na tacę, przeznaczone są na konserwację Bazyliki Św. Piotra na Watykanie oraz na działalność charytatywną Stolicy Apostolskiej.

9. W sobotnią uroczystość, osoby, które posługują się przedmiotami religijnymi pobłogosławionymi przez Papieża lub biskupa, mogą uzyskać odpust zupełny, dodając do swojej codziennej modlitwy Wyznanie Wiary. Taki odpust zupełny, możemy także uzyskać, nawiedzając w sobotę katedrę bądź konkatedrę i odmawiając tam Ojcze nasz i Wyznanie Wiary.

10. W ub. niedzielę zbieraliśmy po każdej Mszy Św. do puszek zbieramy ofiary na stypendia dla studiujących księży. Zebraliśmy 130,07 zł. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc serdecznie dziękuję.

11. W miniony czwartek przeżywaliśmy uroczystość Bożego Ciała. Szczególne dziękczynienie należy najpierw odnieść do Pana Boga za wspaniałą pogodę jaką nam dał. Dziękuję również Wam wszystkim za tak liczny udział i świadectwo wiary, które w dzisiejszym świecie ma swoją wartość. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do mieszkańców Pustelnika z całej ulicy Słonecznej ( z części Pustelnika i Kątów Goździejewskich I) oraz mieszkańców domków za szkołą z Kątów Goździejewskich I, do mieszkańców Cisówki, do mieszkańców Gorzanki i do mieszkańców Goździówki i ul. Goździk za dekoracje do ołtarzy. Wyrazy serdecznej wdzięczności kieruję do osób dekorujących ołtarze, za Wasz trud i poświęcenie. Bóg Wam zapłać za to wszystko. Bardzo serdecznie dziękuję mnistrantom, bielankom, sypaczkom za Waszą posługę przy procesji. Serdecznie dziękuję Pani Żanecie i Panu Wiesławowi za pomoc w organizacji całej uroczystości. Bardzo dziękuję Paniom i Panom z Żywego Różańca za Waszą obecność i wspólną modlitwę. Serdeczne słowa wdzięczności kieruję do naszych strażaków. Wdzięczny Wam jestem za Waszą obecność i pomoc. Bóg Wam zapłać kochani.

12. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 9.00, spotkanie informacyjne dla pielgrzymów wybierających się we wrześniu do Włoch. Bardzo proszę o obecność.

13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.