Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 6, 1-6)

Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego uczniowie. Gdy zaś nadszedł szabat, zaczął nauczać w synagodze; a wielu, przysłuchując się, pytało ze zdziwieniem: «Skąd to u Niego? I co to za mądrość, która Mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez Jego ręce! Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry?» I powątpiewali o Nim.
A Jezus mówił im: «Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i w swoim domu może być prorok tak lekceważony».
I nie mógł tam zdziałać żadnego cudu, jedynie na kilku chorych położył ręce i uzdrowił ich. Dziwił się też ich niedowiarstwu. Potem obchodził okoliczne wsie i nauczał.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.07.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dzisiaj porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.

2. Dzisiejsza niedziela to II Niedziela Miesiąca. Ofiary, które złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na dalsze, konieczne remonty w naszym kościele. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!

3. Z racji zbliżającego się święta Św. Krzysztofa, patrona wszystkich kierujących pojazdami mechanicznymi, w przyszłą niedzielę, szczególnie modlić się będziemy za wszystkich kierowców, a po każdej Mszy Św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary, które przy tej okazji złożymy, przeznaczone są na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.