Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 6, 1-6)

Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego uczniowie. Gdy zaś nadszedł szabat, zaczął nauczać w synagodze; a wielu, przysłuchując się, pytało ze zdziwieniem: «Skąd to u Niego? I co to za mądrość, która Mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez Jego ręce! Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry?» I powątpiewali o Nim.
A Jezus mówił im: «Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i w swoim domu może być prorok tak lekceważony».
I nie mógł tam zdziałać żadnego cudu, jedynie na kilku chorych położył ręce i uzdrowił ich. Dziwił się też ich niedowiarstwu. Potem obchodził okoliczne wsie i nauczał.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.08.2019 r.

1. Dzisiaj porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
  2. We wtorek 20 sierpnia, zapraszam na spotkanie wszystkie osoby, które w ubiegłym roku współorganizowały I Dni Kultury Ziemi Pustelnickiej. Spotkanie odbędzie się o godz. 20.00. Wszystkie te osoby proszę o obecność.
  3. W sobotę przypada święto Św. Bartłomieja Apostoła. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.