Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 15, 9-17)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.08.2019 r.

1. Dzisiaj porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do udziału we Mszy Św. wszystkich serdecznie zapraszam.
  2. Jutro przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Św. w jutrzejszą uroczystość o godz. 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  3. We czwartek przypada Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela. Wyjątkowo w ten czwartek Msza Św. będzie wieczorem o godz. 18.00.
  4. W sobotę od godz. 16.00 spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem nowego Roku Szkolnego. Dzieci i młodzież serdecznie zapraszam.
  5. W przyszłą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy a szczególnie ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i oczywiście naszych strażaków.
  6. W przyszłą niedzielę wypada też 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. W naszych codziennych modlitwach, pamiętajmy w tych dniach, o naszych rodakach, którzy zginęli wtedy z rąk niemieckich najeźdźców i o tych, którzy zginęli broniąc wolności naszej Ojczyzny.
  7. Również w przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek zbierać będziemy ofiary na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
  8. W drugą niedzielę sierpnia zbieraliśmy na tacę ofiary na niezbędne prace remontowe w naszym kościele. Zebranych zostało 2.413,53 zł. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i pomoc z całego serca dziękuję! Bóg zapłać!
  9. Msza Św. inaugurująca Rok Szkolny, będzie odprawiona w poniedziałek 02 września o godz. 8.00. Wszystkich nauczycieli, dzieci, pracowników szkoły jak też i rodziców, serdecznie zapraszam.
  10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.