Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.10.2019 r.

 1. Dzisiaj porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do udziału we Mszy Św. wszystkich serdecznie zapraszam.
 2. Przeżywamy dzisiaj I Niedzielę Miesiąca – Niedzielę Adoracyjną. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy a szczególnie ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i oczywiście naszych strażaków.
 3. Ofiary, które dzisiaj złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie Domu Św. Siostry Faustyny w Ostrówku. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 4. Również dzisiaj o godz. 16.45 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Poświęcone będą różańce i dzieci poprowadzą nabożeństwo różańcowe. Rodziców i dzieci serdecznie zapraszam i proszę o obecność.
 5. W najbliższy piątek, podczas Mszy Św. o godz. 18.00, gościć będziemy w naszej parafii Ks. Biskupa Ordynariusza Romualda Kamińskiego. Dokona poświęcenia witraża i przeznaczonego do kultu publicznego – obrazu Św. Siostry Faustyny. Już dzisiaj, wszystkich Was na to ważne wydarzenie bardzo serdecznie zapraszam.
 6. W związku z tą uroczystością, w piątek zmieniony będzie porządek Mszy Św. Również i nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane wyjątkowo o godz. 17.30.
 7. Moi Drodzy! Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej parafii nabożeństwa różańcowe są odprawiane w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej za wyjątkiem czwartku – we czwartek po Mszy Św. o godz. 8.00. W niedziele nabożeństwa różańcowe są odprawiane o godz. 17.00.
  W tym tygodniu, bardzo serdecznie proszę o poprowadzenie różańca:
  niedziela – 06.10. – kl. III
  poniedziałek – 07.10. – kl. VIB
  wtorek – 08.10. – kl. VII
  środa – 09.10. – kl. VIII
  czwartek – 10.10. – ksiądz
  piątek – 11.10. – ksiądz
  sobota – 12.10. – Żywy Różaniec
  niedziela – 13.10. – mieszkańcy Cisówki
  poniedziałek – 14.10. – nauczyciele
  wtorek – 15.10. – pracownicy przedszkola „Dolina Muminków”
 8. Przyszła niedziela to II Niedziela Miesiąca. Ofiary, które złożymy w przyszłą niedzielę na tacę, przeznaczone są na niezbędne remonty w naszym kościele.
 9. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie i katecheza dla rodziców, których dzieci przygotowują się do I Komunii Św. Rodzice swoje spotkanie mieć będą w kościele a dzieci w salce przy kaplicy. Dzieci i rodziców proszę o konieczną obecność.
 10. Przyszła niedziela – to ważna niedziela w historii naszej Ojczyzny. Będzie to dzień wyborów do Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej. Tak zaplanujmy ten dzień, by uczestniczyć w wyborach. To nasze podstawowe demokratyczne prawo – zdecydować, komu powierzamy władzę w naszej Ojczyźnie na następne cztery lata.
 11. W przyszłą niedzielę przypada w naszej Ojczyźnie XIX Dzień Papieski. Wyrażamy Bogu naszą wdzięczność za dar Św. Jana Pawła II. Po wszystkich Mszach Św. do puszek zbierać będziemy ofiary na Dzieło Papieskie – są to stypendia dla najzdolniejszych dzieci z małych miejscowości, wywodzące się z najbiedniejszych rodzin. Za życzliwą pomoc w tym dziele wszystkim bardzo serdecznie dziękuję.
 12. Przyszły rok – to Rok Świętego Jana Pawła II. Przypada 100 rocznica Jego urodzin. Jako parafia, chcemy uczcić to historyczne wydarzenie. Wspólnie z Radą Parafialną proponujemy wykonanie pomnika ku czci naszego Papieża. Fundusze chcemy pozyskać ze sprzedaży cegiełek na ten cel. Chcemy, by to był dar nas, parafian dla najznakomitszego z Polaków. Od przyszłej niedzieli będę już podawał więcej szczegółów.
 13. Powoli zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych. Moi Kochani! Bardzo serdecznie Was proszę, abyśmy sprzątając groby naszych bliskich zmarłych, składali śmieci w wyznaczonych do tego miejscach. Proszę, byśmy nie wyrzucali śmieci za parkan.
 14. Przyjmujemy już na tegoroczne wypominki. Zmarłych na wypominki można zgłaszać w zakrystii.
 15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.