Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.10.2019 r.

 1. Dzisiaj porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do udziału we Mszy Św. wszystkich serdecznie zapraszam.
 2. W dzisiejszą niedzielę, przypada Światowy Dzień Misyjny, tym samym rozpoczynamy tegoroczny Tydzień Misyjny. Ofiary, które złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na potrzeby misyjne. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwe wsparcie dzieł misyjnych z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 3. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 zapraszam na spotkanie z Panem Michałem Tokajem, reżyserem, w sprawie jasełek. Chcielibyśmy je wystawić w czasie Bożego Narodzenia w naszym kościele. Zaproszenie kieruję do chętnych dzieci i młodzieży. Jednocześnie prośba Pana Michała i moja, aby dzieci były przynajmniej z jednym z rodziców. Dzieci i młodzież serdecznie zapraszam. Bardzo serdecznie pragnę podziękować za dostarczone teksty. W zależności od ilości aktorów, będziemy starali się je wykorzystać.
 4. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej parafii nabożeństwa różańcowe są odprawiane w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej za wyjątkiem czwartku – we czwartek po Mszy Św. o godz. 8.00. W niedziele nabożeństwa różańcowe są odprawiane o godz. 17.00.
  W tym tygodniu, bardzo serdecznie proszę o poprowadzenie różańca:
  w niedzielę – 20.10. – mieszkańcy Poręb
  w poniedziałek – 21.10 – kl. IV
  we wtorek – 22.10. – kl. V
  we środę – 23.10. – kl. VII
  w czwartek – 24.10. – ksiądz
  w piątek – 25.10. – mieszkańcy Pustelnika
  w sobotę – 26.10. – Żywy Różaniec
  w niedzielę – 27.10. – mieszkańcy Walercina
 5. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy na tacę ofiary na remonty w naszym kościele. Zebraliśmy na ten cel 3.253,35 zł. Wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 6. W najbliższym czasie związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Marcin Jerzak, kaw. z par. tut. i Klaudia Milczarek, panna z par. Św. Jana Chrzciciela w Stanisławowie. Są to ich pierwsze zapowiedzi. Polecam ich Waszym serdecznym modlitwom a jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi w zawarciu małżeństwa, proszę o kontakt w kancelarii parafialnej.
 7. Powoli zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych. W tym dniu, Msze Św. w naszej parafii będą odprawiane według następującego porządku: w kościele Msze Św. będą o godz. 9.00 i 11.00. Na cmentarzu Msza Św. o godz. 13.00. Pamiętajmy moi drodzy, w uroczystość Wszystkich Świętych obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Św.
 8. W uroczystość Wszystkich Świętych, tradycyjnie, zapraszam Wszystkich chętnych na godz. 17.00. Przejdziemy na cmentarz na wspólny różaniec, modlić się za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 9. Moi Kochani! W uroczystość Wszystkich Świętych, bardzo serdecznie Was proszę by nie parkować samochodów po prawej stronie na drodze prowadzącej do naszego cmentarza od strony kościoła, na odcinku od placu zabaw do drugiej bramy. Jeżeli będziemy widzieli, że ktoś parkuje, upomnijmy go. To jest kwestia naszego bezpieczeństwa.
 10. Ponieważ jest coraz więcej chętnych do sprzedaży kwiatów i zniczy przy naszym cmentarzu, bardzo proszę osoby, które w tych dniach chcą sprzedawać kwiaty i znicze przy cmentarzu, o zgłaszanie się do mnie po zgodę na taką sprzedaż.
 11. Przyjmujemy już na tegoroczne wypominki. Zmarłych na wypominki można zgłaszać w zakrystii.
 12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content